Hofenhajm (©Reuters)

Tradicija prekinuta, gost nije slavio: Verder u 96. minutu promašio remi

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.03.24. | 19:33

Gosti iz Bremena u poslednjem napadu imali veliku šansu – 2:1

Tradicija je prekinuta u duelima Hofenhajma i Verdera. U tri prethodna okršaja, gde god da se igralo, slavili su gosti. Ovog puta domaćin je taj koji je uzdignutih ruku otišao sa terena, praćen aplauzima navijača.

Hofenhajm je pobedio Verder u dramatičnoj završnici, u kojoj je tim iz Bremena promašio kolosalnu šansu u poslednjem napadu. Udarac Bitenkura sa desetak metara završio je tik pored stative i na semaforu je ostalo 2:1.

Bio je to direktni okršaj timova za sedmo mesto, jer su se „graničili“ na tabeli jedan s drugim. Hofenhajm je mnogo bolje otvorio meč, stvorio dve velike prilike pre gola koji je postigao Bajer u 8. minutu i to tako što je uhvatio volej usred šesnaesterca Verdera nakon kornera.

Bilo je potrebno da prođe dvadesetak minuta da bi se Verder „otkravio“ i počeo da napada, da stvara ozbiljnije prilike na polovini domaćina. Agu je propustio priliku u 22. minutu, kada je poslao fudbal preko prečke, a onda je Dukš topovski tukao u 39. minutu sa ivice šesnaesterca i pogodio prečku.

Možda nezasluženo tako ubedljivo, ali Hofenhajm je na poluvreme otišao sa dva gola prednosti, a u strelce se u 44. minutu ponovo upisao Bajer.

Otvorila se utakmica u nastavku, bilo je šansi na obe strane, kao i jedan penal poništen posle VAR intervencije, a koji je bio dosuđen Hofenhajmu.

Da ne bude baš komotna pobeda domaćina pobrinuo se najpre Bater, koji je u 73. minutu dobio crveni karton i ostavio Hofenhajm sa igračem manje, a ujedno je taj prekid uticao da se utakmica produži za devet minuta. U drugom minutu nadoknade Alvero je smanjio na 2:1 i uveo meč u dramatičan finiš u kojem je Bitenkur propustio priliku da potpuno „tušira“ publiku na „PriZiro“ areni.

Srpski reprezentativac u redovima Verdera Miloš Veljković propustio je utakmicu zbog povrede.