
TREĆA SMENA: Nasional igra za utešno, treće mesto u Urugvaju, Tivoli testira novog prvoligaša na Jamajki
Vreme čitanja: 2min | pon. 04.12.23. | 23:00
Pogledajte koji nas to značajni sportski događaji očekuju tokom noći
NASIONAL – DEFENSOR SPORTING, 00.30
(Fudbal, Urugvaj 1)
Izabrane vesti
Preostali mečevi urugvajske Klausure nemaju više nikakav takmičarski značaj. Zna se da je Liverpul iz Montevidea osvojio to takmičenje i tako se plasirao u plej-of za titulu, gde će da igra protiv Penjarola, najboljeg tima Aperture. Defensor Sporting i Nasional, noćašnji rivali, osigurali su plasman u kvalifikacije za Kopa Libertadores kao treći i četvrti tim na zbirnoj tabeli ove sezone. Ovaj susret pretposlednjeg kola prvenstva odrediće samo ko će da bude treći, a ko četvrti. Trenutno imaju isti broj poena, po 60. Prvi njihov duel, u Aperturi u maju, završen je remijem – 2:2.
TIVOLI GARDENS – TREŽER BIČ, 01.30
(Fudbal, Jamajka 1)
Novi prvoligaš Jamajke Trežer Bič je prvenstvo otvorio sa dva poraza, ali posle toga na naredna tri meča nije izgubio. Osvojio je sedam od mogućih devet poena i sada je 11. na tabeli. Njegov naredni rival Tivoli je sakupio 10 bodova, doduše iz šest utakmica. Na poslednje dve utakmice je bez pobede, izgubio je od Maunt Plezenta (0:1) i remizirao sa Portmorom (0:0). Tivoli i Trežer Bič se u skorijoj prošlosti nisu sastajali u takmičarskim utakmicama.
INDIJANA PEJSERS – BOSTON SELTIKS, 01.30
(Košarka, NBA liga)
Noćašnji susreti u NBA ligi će se voditi i kao mečevi u četvrtfinala sezonskog turnira. Pobednik duela u Indijanapolisu će u polufinalu da igra protiv boljeg iz meča Milvoki Baksa i Njujork Niksa. Ovo će da bude drugi obračun Pejsersa i Seltiksa ove sezone, prethodno su se sastali 2. novembra u Bostonu. Domaćin je tada pobedio sa 155:104, uz 30 poena i 12 skokova Džejsona Tejtuma.
SAKRAMENTO KINGS – NJU ORLEANS PELIKANS, 04.00
(Košarka, NBA liga)
Takođe meč od duplog značaja. Treći put da će Sakramento i Nju Orleans da budu rivali ove sezone. Pre toga dva puta su se sastali u novembru, oba puta u Nju Orleansu. Pelikansi su u tri dana dva puta trijumfovali, najpre sa 129:93, a potom i sa 117:112. Na pobedu u Sakramentu čekaju od aprila 2022. godine. Doduše, prošle sezone su samo jednom gostovali u tom gradu, izgubili su sa 123:108.
.jpg.webp)
.jpg.webp)





.jpg.webp)




_(1).jpg.webp.webp)


_Cropped.jpg.webp)