U Čempionšipu ništa novo: Mitrova dvadeseta recka, Fulam u stopu prati Bornmut (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 06.11.21. | 17:57

Srpski napadač postigao gol na šestoj uzastopnoj utakmici u

Aleksandar Mitrović rešeta - Fulam pobeđuje. U Čempionšipu ništa novo. Nije londonski tim u 17. kolu protiv Piterbora bio ubedljiv i nadahnut kao sredinom nedelje na gostovanju Blekbernu (7:0), ali je ono najbitnije obavio. Vratio se na Krejven Kotidž sa tri boda i zadržao korak za liderom Bornmutom - 1:0 (0:0). Čovek odluke na gostovanju u Piterboru? Ko drugi nego - Aleksandar Mitrović. Srpski napadač pogodio je na šestoj uzastopnoj utakmici za šestu uzastopnu recku ekipe Marka Silve.

Ukupno 20. gol u prvenstvu, a tek je početak novembra. Koliko su Mitrovićeve brojke neverovatne govori i podatak da je čak 11 timova postiglo manje pogodaka od bivšeg špica Partizana.

Kao po pravilu, kada Mitar pogađa, Fulam pobeđuje. Jedino je Bristol Siti ostao na nogama (1:1) posle "aperkata" snažne Fulamove "devetke". Svi ostali pogoci dolazili su u mečevima na kojima su Kolibaši slavili.

Ovoga puta bi doduše trebalo da zahvali pomalo i defanzivcima Piterbora. Ostavili su ga samog na petercu, a kada se licem okrenut ka golu nađe sam na tolikoj udaljenosti, drugog ishoda nema. Pronašao ga je u 74. minutu posle prodora po levoj strani Neskens Kebano. I krilni fudbaler Fulama je u odličnoj formi, bila mu je ovo peta asistencija, a postigao je u tri gola.

Zapravo čitava ekipa deluje odlično, šestom uzastopnom pobedom, a sedmom u poslednjih osam utakmica održao je korak za Bornmutom. Trešnjice su u 17. rundi ubedljivo savladale Svonsi 4:0, a dva gola postigao je Dominik Solanke, koji je sada sa 13 pogodaka uz Blekburnovog Bena Breretona najbliži pratilac Mitroviću u trci za epitet najboljeg strelca prvenstva.

I pomenuti Brereton nastavio je poteru za srpskim napadačem. Čileanski reprezentativac bio je strelac u preokretu Blekburna nad Šefild Junajtedom (3:1). Ekipa Slaviše Jokanovića sve dublje tone, poražena je već treći put u poslednjih pet utakmica, pa je sada na svega sedam bodova od opasne zone.

Drugi srpski stručnjak ovog vikenda je išao suprotnim putem. Reding Veljka Paunovića slavio je protiv Birmingema golovima Džeka Klarka u drugom poluvremenu, iako je od 3. minuta imao gol zaostatka - 2:1. Ovim trijumfom Rojalsi su prekinuli ni od četiri poraza i pobegli od zone ispadanja.