U Istanbulu ćuprija: Tadić pakuje, Džeko daje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.12.23. | 19:54

Sigurna pobeda Kanarinaca protiv Sivasa – 4:1

Iza Fenerbahčea je težak poraz od Nordsijelanda, čak i nekoliko neuverljivih partija u domaćem bunjištu, ali je velikan iz Istanbula ponovo na čelu tabele... Dašanjim trijumfom protiv Sivasa (4:1) žuto-plavi su se izjednačili sa velikim rivalom Galatasarajem, uz bolju gol razliku stigli su do prvog mesta.

Sve je lakše za ekipu Fenerbahčea kada je raspložen za igru kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić. Ponovo je nekadašnji as Ajaksa poveo balkansku družinu ka trijumfalnoj kapiji. Na kraju je Dušan Tadić spakovao dve asistencije, i došao do cifre od osam direktnih dodavanja u turskoj Superligi.

Čisto da podseti da i dalje ima magiju u nogama. Na karakterističan način srpski vezista je u 17. minutu provukao loptu ka Šimaskom za inicijalčno vođstvo Fenera. Odlično je domaćin odigrao prvi deo meča. Praktično, tim iz Istanbula je zatvorio utakmicu drugim pogotkom, ovog puta u režiji Kavečija.

Nadu Sivasu vratio je Manaj početkom nastavka, ali sve je to kratko trajalo. Balkanska veza radila je kao sat ove noći u Istanbulu. Kako to izgleda na delu videli smo u 75. minutu.

Pokupio je Dušan Tadić jednu ničiju loptu u šesnestercu gostiju. Bilo mu je dovoljno da podigne glavu za trenutak i uoči Edina Džeka na drugoj stativi.

TURSKA 1 - 14. KOLO

Hataj - Antalija 3:3 (1:1)