Usnuli džin se vraća na pravi put, golčine Kokčua i Tornstre približile Fajenord Evropi (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 22.12.19. | 16:35

Hogma od junaka do tragičara za Utreht

Katastrofalno je krenula sezona za ekipu Fajenorda. Ekipa koja je nekada bila strah i trepet u Holandiji, dugo se nije pomerala iz donjeg dela tabele, ali su stvari u poslednjih nekoliko nedelja konačno krenule ka boljem. Bili su izuzetno nervozni navijači gostujuće ekipe sredinom oktobra, tražili su promene, ali čini se da sada konačno mogu da nabace osmeh na lice. Bar na kratko. Poražen je jedan od direktnih konkurenata za odlazak na evropsku scenu, Utreht, i to u gostima - 1:2 (1:1).

Bio je to susret od kojih su mnogo očekivali i jedni i drugi. Nakon dugo godina, u njega je kao favorit ušla ekipa Utrehta, ali se još jednom pokazalo da breme „bolje“ ekipe u Holandiji malo toga znači kada se istrči na teren.

Izabrane vesti

Od samog starta utakmice gledali smo odličan, napadački fudbal. Već u trećem minutu sevnula je prva šansa pred golom gostiju, ali je Isak Abas pucao daleko preko gola protivnika. Kako to obično biva, kazna je stigla na drugoj strani...

Odlično je po lopti nekih desetak minuta kasnije raspalio turski fudbaler Orkun Kokču sa gotovo 30 metara. Lopta je dugo, ali pravo letela ka golu, pa golman domaćih nije imao apsolutno nikakve šanse. Fantastičan pogodak, za televizijske špice.

Ali samo minut kasnije, Utreht je imao priliku za izjednačenje. Ponovo je Isak Abas bio u prilici u šesnaestercu, s tim što je ovoga puta bio izuzetno spor, pa ga je protivnička odbrana izblokirala i loptu poslala u korner. Ali avaj, baš nakon udarca iz ugla, Fajenord je i primio pogodak.

Adam Maher je lepo centrirao na peterac gde je loptu pravo na glavu sačekao Džastin Hogma, koji je samo zapucao pravo po golu. Bilo je to neodbranjivo za gostujućeg čuvara mreže.

Nastavili su da igraju u visokom ritmu i jedni i drugi. Pokušali su Adam Maher i Đirano Kerk da potpuno preokrenu rezultat na stranu domaćina, ali su bili neprecizni. Na poluvremenu smo videli samo dva gola, ali se stiče utisak da je moglo da ih bude i mnogo više.

No, odmah po povratku sa odmora - novi gol! Lopta je nakon odbijanja u šesnaestercu Utrehta došla do Jensa Tornstre, koji je raspalio svom snagom po lopti i pogodio je desni ugao gola. Neodbranjivo.

Kako to obično biva, domaćin je nakon toga jurnuo napred. Tačno deset minuta kasnije, Utreht je promašio možda i najbolju priliku da se vrati nazad, pošto je Šon Klajber pogodio stativu. Ruku na srce, u 70. minutu je to isto učinio i Luis Sinistera u ekipi Fejnorda.

A onda, šok za domaće. Na oko deset minuta pred kraj utakmice, Utreht je bio dodatno „osakaćen“, pošto je Džastin Hogma napravio veliku glupost i kao poslednji igrač odbrane srušio Sinisteru koji se zaleteo ka golu u kontri Fajenorda. Glavni sudija, Bjern Kujpers, bez ikakve debate je pokazao direktan crveni karton, pa je nakon toga bilo jasno da su gosti na pragu velikog trijumfa.

I upravo to se i desilo. Mogao je Fajenord možda do kraja da dođe i do ubedljivije pobede, jedan gol im je poništen zbog opravdanog ofsajda, ali sve u svemu, sa tri boda sigurno neće biti nezadovoljni. Pogotovo uzimajući u obzir kako su krenuli u sezonu.

Pomenimo i da je u drugoj utakmici u istom terminu, Groningen uspeo da izađe na kraj sa Emenom uz pomoć dva pogotka Sijerhuisa, čime je zadržao nade da bi do kraja mogao da se domogne jednog od mesta koje vodi u plej-of za Ligu Evrope. Sa druge strane, gosti će kroz naredne utakmice tražiti "bodove spasa", kako ne bi zapržili čorbu i upali u opasnu zonu na kraju sezone - 2:0 (0:0).

EREDIVIZIJA - 18. KOLO:

Petak

RKC - Tvente 3:0 (1:0)
/Tahiri 12, Spirings 47, 60/

Subota

Herenven - Herakles 1:1 (0:0)
/Veman 56 - Desers 54/

PSV - Cvole 4:1 (2:1)
/Hendriks 18, Ihataren 26, Bruma 51, Gakpo 72 - Sajmak 12/

Sparta - AZ Alkmar 3:0 (2:0)
/Osar 18, Smets 29, Dervišoglu 57pen/

Viljem II - Fortuna Sitard 0:0 

Nedelja

Ajaks - Den Hag 6:0 (4:0)
/Zijah 15, Van De Bek 23, Ekelkamp 37, Gravenberh 39, Tadić 48, Traore 63 - Gosens 92 pen/

Utreht - Fajenord 1:2 (1:1)
/Hogma 17 - Kokču 15, Tornstra 50/

Groningen - Emen 2:0 (0:0)
/Sijerhuis 47, 72/
16.45:  (1,45) Vitese  (4,50)  VVV Venlo (7,00) 

Foto: Reuters

 


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara