
Viljarealu pokvaren sonar, ali struja ga nosi ka Ligi šampiona
Vreme čitanja: 2min | pon. 09.02.26. | 14:30
Žuta podmornica u lošoj formi, sa sedam poraza na poslednjih 10 mečeva, dočekuje Espanjol (ponedeljak, 21) u poslednjoj utakmici 23. kola španske Primere
Na prvi pogled zvuči pomalo apsurdno. Fudbaleri Viljareala, koji su poraženi na čak sedam od poslednjih 10 utakmica u svim takmičenjima, trenutno se nalaze na odličnoj poziciji u borbi za plasman u Ligu šampiona sledeće sezone. Splet okolnosti je takav da će se u slučaju pobede nad Espanjolom (ponedeljak, 21) pred svojim navijačima izjednačiti bodovno sa trećeplasiranim timom Primere, Atletikom iz Madrida, a što je još bitnije petoplasiranom Betisu će ponovo pobeći na velikih +7. Uz odigran meč manje.
U poslednja dva meseca Viljareal je eliminisan iz Kupa kralja od drugoligaša Rasing Santandera (1:2), u Ligi šampiona je izgubio od Kopenhagena (2:3), Ajaksa (1:2) i Bajer Leverkuzena (0:3), dok su u prvenstvu Španije Žutu podmornicu potopili Barselona (0:2), Betis (0:2) i Real Madrid (0:2). Utisak su popravili samo remi sa Osasunom u Pamploni (2:2), te pobede nad Elčeom i Alavesom početkom januara sa po 3:1.
Izabrane vesti
Konkurencija u Primeri nije znala da iskoristi ovaj Viljarealov težak period da smanji zaostatak na tabeli. Ni Selta, ni Atletiko Madrid, ni današnji rival Espanjol se nisu proslavili prethodnih nedelja. I zato, Podmornicu struja nosi ka elitnom takmičenju iako joj sonar trokira.
Espanjol je tokom većeg dela jeseni delovao kao tim spreman da napadne plasman međunarodnu scenu, ali otkad je počela zima naprasno se uspavao. U poslednjih pet kola osvojio je samo jedan bod.
21.00: (1,75) Viljareal (3,60) Espanjol (4,90)
Dodatan problem po Katalonce je što večeras ne mogu da računaju na dvojicu igrača, zbog toga što su oni na pozajmici upravo iz Viljareala. Kada su dolazili dogovoreno je da oni nemaju pravo nastupa protiv matičnog kluba. Reč je o prvotimcu Karlosu Romeru i vezisti Ramonu Teratsu, koji uglavnom ulazi sa klupe. Obojica će sa tribina ispratiti ovu utakmicu.
Tako je bilo i 8. novembra, kada je Viljareal u Barseloni pobedio sa 2:0. To je bila šesta uzastopna pobeda žutih nad Espanjolom.
🏀🏀🏀🏀🏀
🏀🏀🏀🏀🏀
PRIMERA, 23. KOLO
Petak
Selta – Osasuna 1:2 (0:1)
/Iglesijas 53p – Budimir 35, Garsija 90/
Subota
Rajo Valjekano - Ovijedo, odloženo
Barselona - Majorka 3:0 (1:0)
/Levandovski 29, Jamal 61, Bernal 83/
Sevilja - Đirona, odloženo
Sosijedad - Elče 3:1 (2:1)
/Sučić 24, Ojarsabal 37, Oskarson 89 - Silva 42/
Nedelja
Alaves - Hetafe 0:2 (0:0)
/Vaskez 53, Iglesijas 71/
Atletik Bilbao - Levante 4:2 (2:0)
/Guruzeta 29, 34, Serano 86, Navaro 90+9 - Elgezabal 81, Olasagasti 90+4/
Sevilja - Đirona 1:1 (0:1)
/Salas 90+2 - Lemar 2/
Atletiko Madrid - Betis 0:1 (0:1)
/Betis 28/
Valensija – Real Madrid 0:2 (0:0)
/Kareras 65, Embape 91/
Ponedeljak
21.00: (1,75) Viljareal (3,60) Espanjol (4,90)
*** kvote su podložne promenama


.jpg.webp)

.jpg.webp)
.jpg.webp)




.jpg.webp)



.jpg.webp)

