Žaliće Lion za skalpom nad Sitijem! Građani s bodom prošli dalje, Šahtjor golom u 93. minutu sve zakomplikovao (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 27.11.18. | 22:59

U dva navrata je francuski tim bio u prednosti posle golova Maksvela Kornea, ali je lider Premijer lige imao spremne odgovore iz prekida - 2:2 (0:0). Velika pobeda Ukrajinaca protiv Hofenhajma - 2:3 (2:2)

Mnogo uzbuđenja u grupi F Lige šampiona. Mančester Siti gostovao je Lionu i ludim remijem od 2:2 (0:0) obezbedio je prolazak dalje iz grupe. Imajući u obzir da su Hofenhajm i Šahtjor igrali 2:3 (2:2), to znači da se i dalje ne zna ko će biti drugi tim koji će proći dalje. Lion ima sedam bodova, Šahtjor je posle ove fantastične pobede uz gol u 93. minutu na pet osvojenih bodova. I upravo će ta dva kluba igrati međusobno u poslednjem kolu. Ako Ukrajinci pobede Lavove - idu dalje kao drugi! Lion gostuje Šahtjoru na tom meču.

A bili su Ukrajinci u vrlo lošoj situaciji sve do nadoknade vremena. Da je ostalo 2:2 u Nemačkoj, Siti i Lion bi prošli dalje. Ovako...

Mančester Siti je otputovao u Francusku kao lider Premijer lige, ali to kao da je "napalilo" fudbaler Liona. Oni su svakako nepredvidivi, a danas su u prvom poluvremenu nadigrali Građane. Bilo je tu nekoliko velikih šansi u prvih 45 minuta. Korne je promašio baš takvu u 29. minutu. Dobio je loptu na pet metara od gola, ali je prebacio praktično prazan gol. Nije smeo tako nešto da promaši. Imao je Korne odličnu šansu i u 43. minutu kada je lopta pogodila prečku!

Iskorstio je Korne konačno treću šansu kada je u 55. minutu, ali je u 63. minutu Emerik Laport uspeo da pogodi posle slobodnog udarca i poravna rezultat. Praktično bez šanse je Siti došao do gola. Korne je očigledno bio našpanovan za ovaj duel jer je dao i drugi gol za Lion (u 81. minutu), ali je Siti opet samo posle par minuta, tačnije u 83. minutu, preko Serhija Aguera stigao do poravnanja. Imao je i sreće na ovom meču.

Visio je... Ali je odradio posao.

Meč između Hofenhajma i Šahtjora je krenuo spektakularno. Gosti iz Ukrajine su posle 15 minuta već vodili s 2:0 posle golova Ismailija i Tajsona, bio je to potpuni muk u Nemačkoj. Posebno posle drugog gola kada je sevnula kontra posle greške defanzivaca Hofa.

Međutim, usledio je brz odgovor. Prvo je Andrej Kramarić pokazao majstorstvo kada je lobovao Pjatova, a onda je i Zuber bio precizan u 40. minutu za poravnanje rezultata. Pred sam kraj poluvremena stigli smo na početak.

Opravdao je već tada Hofenhajm imidž kluba koji igra lude utakmice. Hof je u 66. minutu ostao sa igračem manje posle isključenja Salaja, a to mu se obilo o glavu u 93. minutu kada je Tajson dao drugi gol na meču i doneo veliko slavlje svom timu.

U najmanju ruku Šahtjor je u mnogo boljoj poziciji od Hofenhajma u borbi za treću poziciju koja vodi u Ligu Evrope. A ima realne šanse Šahtjor i za prolaz iz grupe. Treba da dobije Lion za tako nešto.