Vreme čitanja: 2min | pon. 01.05.23. | 18:02

Pančevci pobedom nad Radničkim došli nadomak promocije – 3:0

Tamo gde je juče protutnjao IMT-ov „traktor“, pravo u Mozzart Bet Superligu, skoro da je stigao i Železničar.

Klub iz Pančeva je današnjom pobedom kod kuće nad Radničkim iz Sremske Mitrovice došao nadomak istorijske promocije u elitni rang srpskog fudbala. U poslednja četiri kola biće dovoljno „mašinovođama“ da uzmu još tri boda, pa da proslave skok u Superligu.

Nekadašnji levi bek Zvezde i Voždovca Stefan Hajdin danas je bio čovek odluke u meču sa Mitrovčanima (3:0). Njegov pogodak u 47. minutu otvorio je put Železničaru ka dragocena tri boda, Kordić je u 72. minutu definitivno rešio pitanje pobednika, dok je završni udarac gostima naneo Lainović u 83. minutu.

S druge strane, kada su u pitanju mesta u baražu, „kuva“ do maksimuma. Novi Sad i Radnički iz Novog Beograda su se muški „pobili“, pobedili po bod, tako da ni jedni ni drugi nisu iskoristili remi Jedinstva od nedelje – 2:2.

Gosti su bolje otvorili meč i poveli golom Matejevića u 32. minutu, što je bio rezultat prvog poluvremena. A, u drugom – fešta na terenu. Novi Sad je za pet minuta golovima Veljka Mladenovića napravio preokret, međutim, nije uspeo da sačuva prednost.