Srđan Jovanović (@MN Press)

Zvezda ogorčena suđenjem u Surdulici: FSS da zabrani Jovanoviću mečeve večitih

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.02.24. | 19:17

"Njegovoj bahatosti i bezobrazluku neće biti kraja sve dok čelni ljudi FSS ne donesu konkretnu odluku", navodi se u saopštenju crveno-belih

I ovaj vikend domaćeg fudbala protiče burno i sa saopštenjima nezadovoljnih zbog suđenja. Ovaj put, javila se Crvena zvezda povodom Partizanovog gostovanja u Surdulici, gde su crno-beli slavili sa 2:1, ali je pri rezultatu 0:0 sudija Miloš Milanović promenio odluku da dosudi penal za domaći Radnik.

Sporni momenat odigrao se u 60. minutu, nakon starta Svetozara Markovića, koji je desetak minuta kasnije izrastao u junaka kao strelac vodećeg gola crno-belih. Arbitar Milanović je prvo pokazao na belu tačku, a onda nakon poziva iz VAR sobe pogledao snimak i poništio dosuđen penal. Glavnu reč u VAR sobi imao je najbolji srpski arbitar Srđan Jovanović, koji se našao na udaru Crvene zvezde.

"Crvena zvezda je zgrožena režijom meča između Partizana i Radnika u Surdulici, koju je direktno sproveo Srđan Jovanović iz VAR sobe. Tražimo od Fudbalskog saveza Srbije da se tom sudiji, koji je obrukao srpski fudbal nedavno i u Evropi, potpuno zabrani pristup svim utakmicama Crvene zvezde i Partizana, jer je po ko zna koji put direktno uticao na to da Partizan, pobedi i ciljano im pomogao. Često je to činio i u direktnim okršajima sa Crvenom zvezdom, a sada mora da im pomaže i u mečevima sa poslednjeplasiranim ekipama na tabeli. Kad god ima priliku on svojim odlukama utiče na neregularnost takmičenja i svojim odlukama direktno doprinosi pobedama Partizana. Njegovoj bahatosti i bezobrazluku neće biti kraja sve dok čelni ljudi FSS ne donesu konkretnu odluku. Za dobrobit srpskog fudbala taj čovek se mora skloniti iz srpskog fudbala", navodi se u saopštenju crveno-belih, koji pominjući Evropu aludiraju na Jovanovićevo suđenje u Ligi šampiona pre nekoliko dana, kada je dosudio penal za PSV Ajndhoven u meču sa Borusijom Dortmund (1:1), zbog kojeg su iz nemačkog kluba istakli veliko nezadovoljstvo.