Košarkaši Cedevita Olimpije (MN Press)

Alimpijević poražen u Ljubljani, Cedevita Olimpija prebacila stotku i preskočila Bursu

Vreme čitanja: 2min | sre. 02.02.22. | 21:06

Slovenački tim ostvario četvrti trijumf u Evrokupu na krilima Jogija Ferela i Džejkoba Pulena

Ima još mnogo da se igra do kraja grupne faze Evrokupa, ali svakako večerašnja pobeda Cedevita Olimpije može da se proglasi jednom od važnijih. Sudarile su se u Ljubljani dve ekipe koje su bile iznad i ispod linije razigravanja u grupi B – Bursa na osmom mestu, tim Jurice Golemca na devetom. Pokazali su Slovenci veoma ubedljivo izdanje, došli do četvrtog trijumfa i preskočili četu Dušana Alimpijevića na tabeli - 103:86 (33:32, 26:19, 20:19, 24:16).

Na krilima tandema Jogi Ferel - Džejkob Pulen šampion Slovenije je uspeo da preskoči granicu od sto poena. Bili su veoma napadački raspoloženi, pa je protivnik morao da se pomiri sa sedmim porazom u ovogodišnjem takmičenju. U prvoj četvrtini su ove ekipe ubacile veliki broj poena, a onda je domaći tim od drugog perioda postepeno krenuo da gradi vođstvo... Pred poslednjih deset minuta Cedevita Olimpija je imala plus devet, tako da je Bursa u tom trenutku i dalje imala šansu da pomrsi račune protivniku. Međutim, u poslednjem periodu bili su oprezni i koncentrisani domaći, nisu dozvolili Turcima da se približe, već su povećali intezitet i otišli na plus 20.

Nisu održali to vođstvo, ali je svakako i pobeda od 17 razlike veoma ubedljiva i značajna kako u borbi za narednu fazu, tako i za samopouzdanje. Jogi Ferel je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 19 poena, tri skoka i četiri asistencija. Najveća pomoć stigla mu je od Džejkoba Pulena - 17 poena, dve asistencije. Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Derek Nidam, koji je meč završio sa 26 poena, uz po tri skoka i asistencije. Njegovo izdanje ipak nije bilo dovoljno da Bursa izbegne poraz.

Cedevita Olimpija trenutno ima skor 4-7 na sedmom mestu grupe B, a Bursa je deveta sa utakmicom manje i učinkom 3-7.