Vasilije Micić (Reuters)

Asvel je hit Evrolige! Šampion na kolenima posle plus 19 i Micićevih 24

Vreme čitanja: 3min | uto. 12.10.21. | 22:11

Alba preokrenula protiv Đorđevićevog Fenerbahčea

Prvi tim koji je ove sezone došao u Evroligi do tri pobede iz isto toliko utakmica je Asvel! Francuzi su apsolutni hit Evrolige. Ako su pobede protiv Žalgirisa i Albe i mogle da se očekuju, ova večerašnja protiv Anadolu Efesa svakako spada u red senzacija.

Sjajni tim iz Vilerbana je vodio samo na početku i na kraju utakmice ali dovoljno da zabeleži pobedu – 75:73. Efesu nije bila dovoljna ni odlična partija Vase Micića, ni vođstvo od 19 poena razlike u drugom poluvremenu.

Vasa Micić je već u prvih šest minuta utakmice došao do dvocifrenog košgeterskog učinka bez promašaja iz igre i doneo je Efesu rutinsku prednost. Šampion Evrope je prvi kvartal završio sa pet poena vođstva, a u drugom je sa dve vezane trojke Larkina otišao i na dvocifrenu prednost. Turci su poluvreme rešili u svoju korist sa 49:35 i delovalo je da je sve pod kontrolom.

Kada je Larkin na početku drugog poluvremena pogodio trojku za 56:37, izgledalo je da Asvelu nema spasa. Ipak, na krilima Ostekovskog, Lakomba i Džonsa, Asvel je uspeo da zaustavi seriju Efesa i da se vrati u igru pred poslednjih 10 minuta igre.

Mladi Tanasis Adetokunbo je imao dobru rolu na početku poslednje deonice, a Hauard je trojkom pet minuta pre kraja doneo Francuzima prvo izjednačenje posle dugo vremena (67:67). Efes je u poslednjih šest minuta meča postigao samo šest poena i to su bile dve trojke Micića. Svi ostali su promašivali, a Asvel je igrao sjajnu odbranu. Poene za 75:73 je 12 sekundi pre kraja postigao Adetokunbo, da bi Larkin na drugoj strani slabo veče završio promašenim šutem za pobedu.

Domaći tim je imao čak petoricu igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom. Džons je ubacio 16, Hauard 13, Lakomb 11, Osetkovski i Adetokunbo po 10 poena. Micić je na drugoj strani ubacio 24 poena za 28 minuta, šutirao trojke 4/7 ali mu je falio Larkin koji je podbacio sa 15 poena i slabim procentima šuta za tri poena. Filip Petrušev se za dva minuta na parketu nije upisao u strelce.

Crnu seriju je prekinula Alba i posle velikog preokreta protiv Fenerbahčea upisala prvu pobedu u sezoni 84:70.

Đorđevićev tim je opet dobro otvorio utakmicu vodio u većem delu prvog poluvremena koje je rešio u svoju korist 35:27. Ali opet im je falio šut za tri poena pošto su za 20 minuta pogodili samo dve trojke. Domaći su stegli odbranu na početku drugog poluvremena, primili samo dva poena za pet minuta i koševima Loa i Sikme se vratili u meč. Alba je za četvrtinu ubacila čak 30 poena, a jedina svetla tačka u Feneru je bio centar Duverioglu.

Nemci su preokrenuli i nisu prednost ispuštali do kraja. Otišli su na dvocifrenu prednost i na kraju slavili ubedljivo. Da Silva sa 22 i Lo sa 21 poenom su izrešetali koš Fenera dok je Sikma uz 13 poena dodao i devet skokova. U Đorđevićevom timu je De Kolo ubacio 15, Duverioglu 13, a Marko Gudurić samo tri poena.