©AFP
©AFP

Boston ne odustaje od vrha istoka, Indijana nemoćna pred raspoloženim Tejtumom i granitnom odbranom Seltiksa

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.03.23. | 02:41

Tejtum i Braun nerešive enigme za Midlzbro

Posle serije od šest duela na strani košarkaši Bostona vratili su se u TD Garden i rutinskom pobedom nad Indijanom (120:95) nastavili poteru za Milvokijem.

Inspirisani Seltiksi 51. pobedom izjednačili su prošlosezonski broj slavlja u ligaškom delu takmičenja i potvrdili da osam susreta pre kraja nemaju nameru da odustanu od trke sa Bsaksima (koji imju trijumf više) za lidersku poziciju na istoku.

Sa 34 poena uz sedam skokova Džejson Tejtum još jednom je preuzeo ulogu lidera u redovima Seltiksa, a glavnu podršku predstavljo mu je Džejlen Braun koji je upisao sedam poena manje. Vrlo dobro ofanzivno veče upotpunila je odlična odbrana u druge dve četvrtine pa je Boston u druga dva kvartala primio samo 40 poena. Pobeda pred domaćom publikom nadovezala se na odličan učinak tokom serije gostovanja koju su Seltiksi završili uz četiri pobede i dva poraza. Sa druge strane, najefikasniji igrači u redovima gostiju bili su Hejlbarton i Tarner. koji su susret završili sa po 20 poena.

Iako Tejtum nije uspeo da uspostavi ritam pri šutu za tri poena, te je susret završio sa tri pogotka iz devet pokušaja, još jedom, 40 put u sezoni, je uspeo da upiše više od 30 poena na utakmici.

Uz učinak Tejtuma i Brauna pozitivna vest za navijače Bostona je i povratak u takmičarski ritam Roberta Vilijamsa koji je na terenu proveo 16 minuta i u tom periodu postigao 4 poena, uz 8 skokova i 3 asistencije.

Uz efikasno veče pomenutih, Boston je ostavio impresivan učinak i u defanzivi te je konstantnim presingom sveo rivala na samo 15,4% uspešnosti iz igre.

Boston je pobedom nad Indijanom napravio važan korak u trci sa Milvokijem, pred gostovanje San Antonija, dok je Indijana ostala na 33 trijumfa i sa tri poraza u prethodna četiri susreta te će se do poslednjeg kola boriti makar za baraž koji vodi u plej-of.