Luka Dončić ©AFP

Dončićeva magija u MVP ritmu se nastavlja, Luka tripl-dablom nastavio niz pobeda Dalasa

Vreme čitanja: 2min | pet. 30.12.22. | 05:25

Slovenac još jednom impresivnom partijom predvodio Dalas do trijumfa protiv Hjustona (129:114)

Igrama Luke Dončića na MVP nivou ne nazire se kraj, a samim tim ni okončanju serije pobeda Dalasa. Fenomenalni Slovanac samo dve večeri posle istorijskog izdanja protiv Njujorka upisao je tripl-dabl i sa 35 poena, 12 skokova i 13 asistencija bio je najzaslužniji što su Maveriksi nastavili niz trijumfa.

Po taktovima raspoloženog lidera domaćin je uspeo da u drugoj četvrtini stekne dvocifrenu razliku, a potom u narednoj deonici dodatno uveća prednost koja je uz oscilacije do kraja susreta iznosila od 15 do 25 poena.

Inspirisani Dončić osmim tripl-dabl učinkom u sezoni, a u kojoj meri je bio nerešiva enigma za defanzivu Hjustona najbolje govori podatak da je do tripl-dabl učinka uz 30 poena stigao pre početka poslednje četvrtine.

Fenomenalni Slovenac najznačajniju podršku imao je u Vudu (21 poen), Pauelu i Hardveju, dok je uz epitet najefikasnjeg među gostima utakmicu završio Grin sa 23 poena.

Slavlje nad Roketsima nadovezalo se na trijumfe protiv Minesote, Hjustona, Lejkersa i Niksa, te je Dalas sa pet vezanih pobeda ostvario najduži niz od početka sezone. Sa druge strane, gosti su drugi put u tri međusobna susreta ove sezone poraženi te posle 35 utakmica imaju skor 10-15.

Priliku da popravi utisak Hjuston će imati već u novogodišnjoj noći kada će dočekati Njujork, dok će Dalas u isto vreme gostovati San Antoniju.