""
""

Drama od 55 minuta pripala Sasariju: Italija dobija šampiona u sedmoj utakmici! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 24.06.15. | 23:35

Domaćin posle tri produžetka slavio rezultatom 115:108

Neverovatna drama u Sasariju je primala domaćinu! Domaći Dinamo tokom većeg dela meča jurio je prednost Ređo Emilije, ali je na kraju posle tri produžetka i 55 minuta igre uspeo da sruši odlične goste i zakaže sedmi meč, koji će konačno doneti novog prvaka Italije (115:108).

Apsolutni junak pobede domaćeg tima bio je fenomenalni Džerom Dajson, čiji su se poeni ispostavili ključnim u verovatno najboljoj utakmici italijanskog prvenstva u ovoj sezoni. On je ubacio 26 poena u koš rivala, od čega nekoliko ključnih u trećem produžetku. Poen manje zabeležio je Laval, dok je 23 upisao Dejvid Logan.

Sa druge strane najefikasniji bio je Dela Vale sa 25 poena, a pet manje postigao je Kaukenas.

Odlučujući sedmi meč igra se za dva dana u Ređo Emiliji.

(FOTO: Screen shot)