
Duško Ivanović ide iz Bešiktaša
Vreme čitanja: 1min | pon. 23.12.19. | 12:43
Sporazumno je došlo do raskida saradnje. Iskusni trener bi mogao da preuzme Baskoniju
Sve je spremno za rastanak između KK Bešiktaša i prvog trenera Duška Ivanovića.
Do rastanka će doći sporazumno, na zahtev obe strane, javlja Eurohups. Ovaj 62-godišnji stručnjak dao je ostavku posle razgovora koje je imao sa vrhuškom kluba, a posle zahteva menadžmenta istanbulskih crno-belih da dođe do prekida saradnje.
Izabrane vesti
Zvanična objava rastanka Ivanovića i Bešiktaša očekuje se uskoro. Meč Bešiktaša protiv Karšijake u subotu biće poslednja utakmica koju će Ivanović voditi na klupi ovog tima. Posle toga je vrlo moguće da Ivanović preuzme evroligaša Baskoniju koju je već vodio u dva navrata.
Ivanović je stigao na kormilo Bešiktaša na leto 2018. godine. Od tada je vodio ovaj tim do plej-ofa u turskom šampionatu i FIBA Ligi šampiona.
Ove sezone ima skor 3-6 u Ligi šampiona i 5-8 u šampionatu Turske. Očigledno nedovoljno. Vreme je za rastanak.
FOTO: MN Press