Vasilije Micić (©MN Press)

Efesov prvenac u Berlinu, Plajs 23 poena, Micić dabl-dabl uz 13 asistencija

Vreme čitanja: 2min | uto. 13.10.20. | 21:42

Šampion Turske konačno uzeo pobedu

Treća sreća! Košarkaši Efesa stigli su do prvenca u Evroligi iz trećeg pokušaja pošto su savladali Albu u Berlinu s ubedljivih 93:72 (29:14, 24:21, 17:20, 23:17)
.

Ponovo bez pomoći Šejna Larkina, koga na parketu neće biti do duela s Olimpijakosom u šestom kolu, Efes je ovog puta izgledao mnogo sigurnije, a pre svega znao je kako da iskoristi sve protivnikove mane i zada onaj fatalni udarac. Efes je od starta pokazao domaćinu šta mu se sprema, jer je već u prvoj četvrtini razlika iznosila 15 poena, a rezultat glasio 29:14!

Alba je samo kratko, na startu druge četvrtine uspela ponovo da se spusti na jednocifren minus, ali je onda usledila serija 8:0 posle koje je Efes samo podizao rastojanje. Zapretio je tim Aita Garsije Renesesa samo još jednom i to na prelazu između trećeg i četvrtog perioda, ali je i taj napad Albe gost iz Istanbula uspešno odbio, a onda otišao na 20 poena viška i overio ubedljiv trijumf.

U pobedničkom sastavu najefikasniji bio je Tibor Plajs sa 23 poena (8/10 iz igre) i šest skokova. Vasilije Micić bio je najkorisniji igrač Efesa pošto je za 36 minuta na parketu skupio 13 poena (4/11 iz igre) i isto toliko asistencija, što je bilo gotovo polovina od ukupnog broja Efesovih podeljenih dodavanja (28), uz dva skoka i pet iznuđenih faulova. Dvocifreni su bili još Brajant Danston sa 13, odnosno Kruno Simon i Kris Singlton sa po 10 poena. Kod Albe Markus Erikson je upisao 13, a Nils Gifaj poen manje. Svi ostali imali su sedam poena ili manje.