Džoel Embid (©AFP)

Embidova trojka fatalna za Bulse u Čikagu, nije pomogao ni monstruozni Vučević

Vreme čitanja: 3min | ned. 30.10.22. | 04:59

Juta dobila Memfis u dramatičnoj završnici

Filadelfija i Džoel Embid se definitivno dižu. Polako, ali sitnim koracima idu ka željenoj formi za nastavak sezone. Trećom pobedom u poslednje četiri utakmice Seventisiksersi nastavili su da pomeraju dosadašnje limite, a činjenica da su savladali Bulse u Čikagu rezultatom 114:109 važna je zato što se ipak radi o jednom od direktnih konkurenata za visok plasman. Filadeflija je takođe stigla do 12. vezane recke protiv Čikaga...

Utakmicu je obeležio Džoel Embid sa 25 poena, ali pre svega trojkom kojom je najavio pobedu gostujućeg sastava. Na nešto malo više od minut do kraja susreta Nikola Vučević pogodio je dva slobodna bacanja, da bi toliko kritikovani Embid promašio oba pokušaja sa iste distance. Aleks Karuzo je započeo novi napad Bulsa skokom, ali Zek Lavin nije uspeo da pogodi možda i ključni šut na meču. Nije Lavin, ali jeste Embid koji je trojkom na 18,1 sekund pre isteka vremena doveo Filadelfiju do 112:109!

U sledećem napadu Demar Derozan nije pogodio iz dvokoraka, novu šansu Bulsi nisu iskoristili ni kada je Aleks Karuzo pročitao dodavanje Pi Džej Takera i zatim promašio trojku, da bi Tobajas Heris uz 4,4 sekunde na semaforu sa penala stavio tačku.

Embid se vratio na parket pošto je propustio gostovanje Torontu zbog upale desnog kolena. Večeras je ipak odigrao skoro 32 minuta...

Džejms Harden je imao 15 poena, uz katastrofalnih 2/13 iz igre. Derozan, koji je nedavno protiv svog bivšeg kluba San Antonija premašio granicu od 20.000 poena, predvodio je Čikago sa 24 poena. Nikola Vučević je odigrao monstruoznu partiju sa 23 poena i čak 19 skokova! Utakmicu je završio sa pet trojki, samo jednu manje od ličnog rekorda dosadašnje karijere.

Sudar između Jute i Memfisa opravdao je očekivanja publike, uprkos svim izostancima na obe strane. Domaćin je slavio u pravoj drami sa 124:123, posle rezultatske klackalice koja je trajala do poslednje sekunde.

Na dva i po minuta do kraja Dezmond Bejn je sa penala doneo Memfisu vođstvo od 118:113, da bi u sledećem napadu Lauri Markanen pogodio trojku i drastično spustio minus. Uzvratio je Dilon Bruks pogotkom na tačno dva minuta pre kraja, da bi Keli Olinik povezao pet poena, uključujući i trojku za preokret (121:120) na ulazu u poslednji minut. Malik Bizli je overio pobedu trojkom uz 23 sekude do isteka vremena.

Bruks je zatim uzvratio istom merom, a tokom poslednjeg poseda, košarkaši Džeza umalo su dvaput izgubili loptu. Srećom po njih lopta je nekako završila kod Markanena koji nije uspeo da pogodi sa distance. Grizlisi nisu uspeli da iskoriste poslednji napad i još jednom okrenu rezultat.

******

Od danas opet možete međusobno vezivati sve igre iz ponude "KOŠARKA IGRAČI" i kombinovati sa ostatkom kompletne ponude.

******

Juta je utakmicu završila sa 19 trojki iz 44 pokušaja. Po 23 poena ubacili su Markanen i Olinik, od čega zajedničkih šest trojki, dok je Džordan Klarkson imao 21 poen. Kod gostiju 32 poena Bejna, dva manje Bruksa, dok je Džons imao 23 poena.

Podsetimo, oba tima igrala su u oslabljenim sastavima. Memfis je bio bez Džaa Moranta, Zaira Vilijamsa, Džerena Džeksona Džuniora i Denija Grina, dok je Juta do pobede došla bez pomoći Majka Konlija, Simonea Fontekija, Rudija Geja i Vokera Keslera.