Džoel Embid (@AFP)

Filadelfija rešila utakmicu za samo jednu četvrtinu, Embidu dovoljne tri za moćni tripl-dabl

Vreme čitanja: 2min | sre. 03.01.24. | 03:52

Sjajna partija Seventisiksersa protiv Čikago Bulsa i pobeda 110:97

Poslednjeg dana 2023. godine Čikago je kao domaćin savladao Filadelfiju sa 105:92, ali Džoel Embid i saigrači nisu dugo čekali da se revanširaju Bulsima. U svom prvom nastupu u 2024. rival im je ponovo bio Čikago, ovaj put u Vels Fargo Centru, a domaćini nisu bili uopšte gostoljubivi. Furioznom prvom četvrtinom pokazali su da žele osvetu za prethodni poraz, a na kraju su do nje došli pobedom 110:97. Ne tako ubedljivom kao što se činilo da će biti, pošto je rezultat nakon uvodnih 12 minuta meča glasio 43:18.

Na poluvremenu je bilo 73:42 za Filu, a MVP ligaškog dela prošle sezone već je imao 22 poena uz svoje ime. Embid je meč završio sa tripl-dablom do kog je stigao već u trećoj deonici. Sa 31 poenom bio je najefikasniji igrač susreta, imao je i najviše asistencija (10), dok je više od njegovih 15 uhvaćenih lopti imao samo Čikagov centar Andre Dramond (17), koji je ubacio 11 poena.

Ovo je 29-godišnjem Kameruncu bio drugi 30-15-10 tripl-dabl, po čemu je iza sebe ostavio Čarlsa Barklija gledajući samo učinak igrača iz franšize. Pored njih dvojice to je uspelo još samo Viltu Čemberlejnu - čak 15 puta.

Na putu do pobede Embida su pratili Tajriz Maksi (21 poen), Tobijas Heris (16) i Keli Ubre (16). Do svojih 31 centar Seventisiksersa stigao je šutirajući 10/20 iz igre, 5/9 za tri i 9/12 slobodna bacanja.

Na drugoj strani, uz pomenutog Dramonda, istakli su se Demar Derozan sa 16, Ajo Dosunmu sa 15 i Kobi Vajt sa 14 poena.

Filadelfiji je ovo bila 23 pobeda iz 33 utakmice, dok je Čikago doživeo 20 poraz u 35 mečeva. Zanimljivo je da će i jednima i drugima naredni rival biti Njujork Niksi. Prvo Bulsima, 4. januara u 02.30, pa Seventisiksersima dva dana kasnije u 01.30 po našem vremenu.