Bem Adebajo (©AFP)

Finiks prvo izgubio Bukera, sad i Pola: Oladipo i Adebajo osvojili Arizonu

Vreme čitanja: 3min | sub. 07.01.23. | 06:43

Peti uzastopni poraz Sansa, Majami ponovo u igri za direktan plasman u plej-of; Bogdan Bogdanović nije mogao da spreči poraz Atlante u Los Anđelesu

Teški dani za Finiks Sanse upravo su postali još teži. Posle vesti da će ekipa ostati bez Devina Bukera oko četiri sedmice zbog istezanja leve prepone, kofu ledene vode pravo u lice sasula je vest da Kris Pol nije mogao da odigra susret protiv Majamija.

Prekaljeni kreator je počeo meč i odigrao 12 minuta, ali kada je jednom osetio nelagodnost, više se nije vraćao na parket. Otišao je u sobu za preglede gde mu je konstatovana upala desnog kuka koji ga od ranije muči, zbog čega je automatski preskočio ostatak duela protiv gostiju sa Floride. A, od ranije su van stroja Kem Džonson i imenjak mu Pejn...

Finiks je sada u slobodnom padu! Majami je zabeležio novu pobedu i to rezultatom 104:96 (30:23, 21:23, 27:27, 26:23) dok je ekipa Montija Vilijamsa stigla do petog uzastopnog poraza. Bez Bukera, a sada i Pola najveći balast morali su da nose Mikel Bridžis i Deandre Ejton, ali nije išlo. Već tokom prve deonice gosti su uspostavili ritam koji njima odgovara, preuzeli vođstvo i držali ga sve do kraja utakmice. Finiks je imao dosta amplituda u igri, pre svega mnogo praznih minuta koja niko nije mogao da popuni i tu domaćin nije mogao da se snađe. Tačnije, nije imao dovoljno snage i koncentracije da se ozbiljnije umeša i eventualno pomrsi račune protivniku.

Još jednu vrhunsku utakmicu odigrao je Viktor Oladipo. Njegova trojka na minut i po do kraja definitivno je rešila pobednika, a on je na kraju imao 26 poena uz 4/6 sa distance. Bem Adebajo je prikupio 21 poen i 11 skokova, dok je Džimi Batler ubacio poen manje. Maks Strus je uz pet trojki imao 19 poena Kod domaćina iskočio je Ejton sa 23 poena i 14 uhvaćenih lopti, dok su Tori Kreg i Mikel Bridžis imali 17, odnosno 15 poena. Podsetimo, Nikole Jovića neće biti narednih mesec dana zbog povrede leđa.

Bogdan Bogdanović nije mogao da spreči poraz Atlante u Los Anđelesu, gde su Lejkersi odneli pobedu rezultatom 130:114 (37:28, 33:21, 28:33, 32:32).

Srpski as odigrao je 29 minuta, ali je bio skromnijeg napadačkog učinka. Tek 10 poena i bez pogotka za tri, te tri uhvaćene i dve podeljene lopte.

Trej Jang je bio najefikasniji u oba sastava sa 32 poena i devet asistencija, dok je Lebron Džejms odigrao još jednu maestralnu rolu kao 38-godišnjak. Zabeležio je 25 poena, 10 asistencija i sedam skokova za 33 minuta.

Sigurnu pobedu Minesote nad Los Anđeles Klipersima (128:115) obeležio je Rudi Gober. Francuski as je za 36 minuta skupio 25 poena i čak 21 skok, dok ga je Dianđelo Rasel podržao sa 25 poena. Norman Pauel bio je najefikasniji kod Klipersa sa 21 poenom, mada to ništa ne znači pošto je zabeležen peti uzastopni poraz. Minesota je sada u nizu od tri pobede, sve kod kuće.

Oklahoma je na svom parketu dobila Vašington sa 127:110, a Šej Gildžes Aleksander upisao je 30 poena (12/23) za 33 minuta u igri. Džoš Gidi je dodao 20, a Lu Dort 18 poena. Zbog povrede ponovo u redovima Tandera nije bilo Alekseja Pokuševskog. Kajl Kuzma meč je završio sa 23 poena, sedam asistencija i pet skokova.

Bojan Bogdanović nije mogao da spreči poraz Detroita na gostovanju San Antoniju koji je slavio rezultatom 121:109. Najefikasniji hrvatski košarkaš u NBA ligi imao je 21 poen (9/20 iz igre, 2/7 za tri) te po tri uhvaćene i podeljene lopte.