Kobs promašio produžetak, Arka zakucala Budućnost za dno

Vreme čitanja: 3min | sre. 16.10.19. | 21:33

Veliko mučenje domaćih u Morači

U Podgorici se pred početak sezone najavljivao pravi pohod na Evrokup. Međutim, već nakon tri kola čini se da možemo da kažemo da će Budućnost teško proći čak i prvu fazu takmičenja. U Morači je danas pred oko 2.500 navijača pobedu uspela da odnese i Arka iz Gdinje, 59:62.

Poljski predstavnik odigrao je baš onako kako je i hteo. Čvrst, tvrd stil na mali broj poena nikako nije odgovarao košarkašima Budućnosti, koji su se dugo mučili da pronađu ritam. Na kraju je Kobs čak mogao da donese produžetak ekipi Budućnosti, ali je promašio trojku uz zvuk sirene.

Najbolji su kod Podgoričana bili upravo Kobs sa 13 poena, kao i Martin sa 14 poena. To, ipak, večeras nije bilo dovoljno za žilave Poljake.

Doduše, prva četvrtina počela je izuzetno korektno. Podgoričani su konstantno vodili, a serijom 10:0 na kraju deonice uspeli su da dođu i do velikih 11 poena prednosti, koliko je bilo nakon prvih deset minuta košarke - 21:10.

I delovalo je da će Budućnost danas lako srušiti Poljake, pošto je tim iz Morače nastvio u sličnom ritmu i u nastavku. Podgoričani su poveli i sa 14 poena prednosti, ali su onda dopustili sebi da naglo padnu i upadnu u ritam koji im nije odgovarao. Malo po malo, Arka iz Gdinje je došla na samo tri poena iza Budućnosti - 35:32.

Poljaci su vrlo brzo po povraku sa odmora uveli potpuni rezultatski egal u ovaj meč koji je bio na snazi kroz čitavu treću četvrtinu. Čak pet puta rezultat na semaforu bio je nerešen u trećem kvartalu, a prednost pred poslednjih deset minuta imala je gostujuća ekipa - 46:47.

Početak poslednje četvrtine nije bio za uživanje. Ređale su se izgubljene lopte jedna za drugom, sve dok konačno nije proradila dalekometna paljba na obe strane i razmrdala košarkaše. Ali samo na kratko. Nakon toga se ponovo ušlo u katastrofalnu seriju, a rezultat na semaforu je gotovo dva i po minuta bio 53:53.

Do daha je prva stigla Arka iz Gdinje, Džoš Bostik je prvo postigao dvojku, a potom i asistirao za tri Benu Emelogu i dokazao da ih nije poremetila ni tehnička greška. Pred poslednjih 14 sekundi utakmice gosti su imali četiri poena prednosti, a nadu da domaći mogu nešto da urade dao je Kobs trojkom. Poljaci su nakon toga pogodili oba penala i pustili su Kobsa ponovo da šuta za tri. Ovoga puta nije bio uspešan i Morača je ostala nema.

Iznenađenje je u Nemačkoj napravio grčki Promiteas koji je uspeo da pokupi bodove u Ulmu. Gost je u veoma uzbudljivom meču uspeo da slomi domaćina u poslednjim trenucima utakmice. Langston Hol je odveo Grke do "plus tri" na 14 sekundi pred kraj, a Andreas Obst nije uspeo da pogodi trojku uz zvuk sirene i tako odvede meč u produžetak - 67:70.

Najefikasniji kod gostiju bio je upravo Hol sa 16 postignutih poena, a kod domaćina se istakao Zoran Dragić sa 17 poena.

Trento je neočekivano lako savladao Oldenburg. Nemci su se koliko-toliko držali tokom prvog poluvremena nakon čega je na terenu postojala samo italijanska ekipa. Crno-beli su uzleteli visoko i ključnom serijom sredinom četvrte četvrtine uspeli su da odu na nedostižnu prednost - 91:81.

Najbolji kod domaćih bio je Džastin Noks sa neverovatnih 25 poena i šest skokova, a odmah iza bio je Alesandro Đentile sa 19 poena i šest skokova. U ekipi Oldenburga do zapaženog učinka stigli su Natan But sa 20 poena i Robin Amejz sa 16 poena.