Mega lagano pala u Ljubljani

Vreme čitanja: 1min | sub. 15.04.23. | 19:25

Cedevita Olimpija stigla do 17. slavlja u regionalnom takmičenju - 85:70

Nastavljena je loša serija Mege u ABA ligi. Ekipa Marka Baraća vezala je treći poraz u regionalnom takmičenju, ovoga puta prilično lagan u Ljubljani od Cedevita Olimpije - 70:85.

Domaćin je stigao do 17. slavlja u sezoni, na krilima Matica Rebeca, koji je postigao 17 poena i zabeležio sedam asistencija. Važan doprinos dali su Karlo Matkovic sa 15 poena, odnosno Edo Murić (13 poena) i Marko Jeremić (12).

Mega je imala samo dvojicu igrača sa dvocifrenim brojem poena. U pitanju su Nikola Đurišić i Ahmad Rori, koji su postigli po 16 poena.

Domaćin je vodio praktično tokom čitave utakmice, a već na kraju prve četvrtine bilo je 15 poena prednosti (26:11). Ipak, Mega je na početku drugog poluvremena spustila zaostatak na samo pet poena. Baraćev tim se donekle držao sve do finiša trećeg perioda, ali je Cedevita Olimpija u četvrtu četvrtinu ušla sa 10 poena razlike (62:52).

Odlučujući kvartal protekao je u apsolutnoj dominaciji sastava Mirsada Alilovića. Ljubljančani su u nekoliko navrata išli na maksimalnih +17, mogli su moža i do još ubedljivijeg slavlja, ali gosti nisu dozvolili teži poraz.