Džeret Džekson blokira pokušaj Malika Bizlija da zakuca (©AFP)

Nestvaran povratak Memfisa u Mineapolisu, nadoknadili -16 u 4/4 i vratili brejk (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 22.04.22. | 04:12

Kada su se Grizliji probudili, Vukovi su postali male mace

Brejk Minesote iz prvog duela sa Memfisom pao je u vodu. Grzlisi su slavili na gostovanju u Target centru 104:95 za ukupnih 2:1 i tako vratili prednost domaćeg terena u meču zbog kog će domaćini dugo žaliti.

Četiri potpuno različite četvrtine viđene su u Mineapolisu. Prvom i trećom dominirali su košarkaši Minesote, drugom i četvrtom Memfisa, koji su u poslednjih 12 minuta uspeli da nadoknade 16 poena zaostatka, a početkom druge deonice gubili su 26 razlike, u trećoj 25... Bilo je 83:62 za Vulvse, pa 102:92 za Grizlise.

Po četvrtinama, izgledalo je to ovako: Minesota - Memfis 39:21, 12:23, 32:23, 12:37.

Trojkom Tajsa Džonsa na sedam minuta do kraja gosti su prvi put poveli u trećoj utakmici (86:85). Obezglavljeni su bili domaćini u tim trenucima, kao da su se Vukovi uplašili probuđenih Medveda, podvili rep i sklonili se u ćošak. Izabranici Tejlora Dežnkinsa, naravno, umeli su to da iskoriste.

Prednjačio je Dezmond Bejn sa 26 poena (7/15 za tri), pratio ga je Brendon Klark sa 20, a sjajan je bio i Dža Morant koji je ostvario tripl-dabl: 16 poena, 10 asistencija, 10 skokova. Pomenuti Tajs Džons čiji su poeni doneli vođstvo Memfisu šutirao je trojke tri od tri i meč završio sa 11 poena, kao i Dilon Bruks.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Dianđelo Rasel sa 22 poena, 8 asistencija i 5 skokova. Konačno je bek Minesote zaigrao kao što se od njega očekuje u ovom plej-of dvoboju, ali nije bilo dovoljno. Entoni Edvards je ubacio 19 poena, Malik Bizli 11, a Džered Vanderbilt 10, uz 13 skokova. Svi oni su, ipak, zakazali u završnici meča.

Četvrti duel ovih timova igra se u noći subota na nedelju (04.00). Pokušaće Minesota da izjednači, ali serija se potom vraća u Memfis...