Dušan Ristić (©FIBA Champions League)

Odlični Ristić i Rasel cepali mrežice, ali nedovoljni za trijumf nad Karšijakom

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.01.23. | 22:00

Kod domaćina blistali Mekalum i nekadašnji igrač crno-belih Angola, odličan i Dilan Enis

Trebalo je Dušanu Ristiću malo vremena dok je uhvatio korak u novom klubu i povratio ritam iz Fuenlabrade, a kako je igrao u poslednje dve utakmice nema dileme da će biti jedna od glavnih uzdanica uz rekordera ABA lige Derona Rasela.

RR tandem izrešetao je koš Karšijake i izgleda da su "kliknuli" na parketu, ali njihove odlične role nisu bile dovoljne da se ostvari pobeda na teškom gostovanju. Karšijaka je dobila rezultatom 103:91 (28:19, 27:24, 21:25, 27:23) i produžila agoniju istanbulskog kluba, koji u domaćem prvenstvu nije slavio već pet utakmica...

Domaćin je manje-više kontrolisao susret svih 40 minuta. Galatasaraju je od starta bilo teško da uhvati korak sa Karšijakom koja je utakmicu otvorila serijom 20:4, posle čega je gotovo sve vreme držao solidnu dvocifrenu razliku. Gosti su jedinu šansu da uhvate priključak imali u finišu treće deonice, kada su prišli na sedam razlike. Ipak, Karšijaka je ponovo odgovorila serijom 18:4, otišla na 18 razlike i praktično osigurala pobedu.

Ristić je posle dabl-dabla Limožu odigrao 29 minuta skupio 19 poena (8/12 iz igre, 3/4 za tri) uz šest skokova. Rasel je uz 22 poena (6/12 iz igre, 3/7 za tri) imao sedam asistencija i pet skokova. Dilan Enis je bio takođe raspoložen za igru sa 21 poenom. Karšijaku su do pobede vodili nekadašnji igrač Partizan Mozzart Beta Brajan Angola sa 21 poenom i svih pet hitaca sa distance. Erik Mekalum ga je ispratio sa 21 poenom uz 5/9 van linije 6,75 metara. Ono što je napravilo razliku su poeni ljudi iz drugog plana. Durmaz je ubacio 14, Akjazili 13, Braun i Delgado po 12 poena za domaćina.

Karšijaka je treća na tabeli sa skorom 12-5, dok je Galatasaraj na 7-10.

Fenerbahče je na svom parketu bez većih problema dobio Bujukčekmeče sa 82:69 (25:20, 23:23, 15:12, 19:14) i nastavio pobedničku seriju koja je sada šest mečeva.

Još jednu dobru partiju odigrao je Marko Gudurić sa 15 poena, dok je najefikasniji kod domaćina bio Melih Mahmutoglu sa dva poena više. Karsen Edvards dopisao je 13 poena.

Gosti su se držali veći deo susreta, bili sredinom treće četvrtine i na 52:52, ali je Fenerbahče uspeo da prelomi susret, preuzme opet kontrolu i izdrži do poslednjeg zvuka sirene. Iako je Bujukčekmeče bio nadomak drame kada je prišao na šest razlike (75:69), domaćin je serijom 7:0 definitivno stavi tačku. Džordon Kroford je kod Bujukčekmečea imao 19 poena, dok je Brajante Veber dopisao 18 poena i čak 12 skokova.

Dilan EnisBrajan AngolaPinar KaršijakaKK GalatasarajDeron Fets RaselDušan RistićMarko GudurićKK Fenerbahče