Košarkaši Olimpijakosa (©Starsport)

Olimpijakos dao osam u prvoj četvrtini, pa slomio Kneževe u drugoj

Vreme čitanja: 2min | sre. 20.04.22. | 21:44

Sastav iz Pireja poveo na startu četvrtfinalne serije

Košarkaši Olimpijakosa odbranili su Dvoranu mir i prijateljstva na startu četvrtfinalne serije sa Monakom. Iako je ekipa Saše Obradovića sjajno otvorila meč, svela domaćina na samo osam poena, usledio je jak odgovor crveno-belih koji su u drugom periodu preokrenuli i pauzu dočekali sa sedam poena viška. U trećoj četvrtini su i definitivno slomili otpor Kneževa i trasirali put ka pobedi - 71:54.

Posle uvodnih 4:0 za domaćina, Monako je dogovorio serijom 12:2. Trojkom Parisa Lija obezbedio je i sedam poena prednosti pred prvi odmor.

Na startu druge deonice crveno-beli kao da su se razbesneli. Zategli su odbranu, vezali devet poena i ponovo doošli do prednosti. Usledila je rezultatska klackalica, da bi se četa Jorgosa Barcokasa odlepila serijom 10:0 i stekla dvocifrenu prednost. Dvejn Bejkon i Donatas Motiejunas su kvartal zatvorili sa po dvojkom, pa su Kneževi u pravi čas pokazali da se neće tek tako predati.

Ipak, već na startu drugog poluvremena domaćin je preuzeo kontrolu. Serijom 11:3 dolazi do 14 poena viška i sredinom druge deonice slama otpor rivala. Držao je visok nivo odbrane do samog kraja i utisak je prilično rutinski priveo meč kraju.

Jorgos Printezis i Šek Mekisik su predvodili pobednički sastav sa po 12 poena, 11 je dodao Tomas Vokap, dok su dvocifreni sa po 10 bili i Saša Vezenkov i Kostas Slukas.

Sa druge strane dvocifreni samo Majk Džejms i Donta Hol sa po 10 poena.