_Cropped.jpg.webp)
Partizan izvređan i izviždan u svojoj kući, srušio Bajern na prvoj utakmici bez Željka
Vreme čitanja: 3min | čet. 04.12.25. | 22:39
U nestvarnim okolnostima crno-beli savladali nemačkog predstavnika - 92:85
U istoriji svetskog sporta, slučaj koji se dogodio večeras u Beogradskoj areni je ostao nezabeležen. Da ekipa koja svih prethodnih godina ima najverniju publiku doživi da se ista ta publika u potpnosti okrene protiv igrača Partizan Mozzart Beta. Sve zbog Željka Obradovića. Odlazak slavnog trenera iz svog kluba na poprilično tužan način je izazvao takvu reakciju publike da će se o duelu 14. kola Evrolige pričati godinama jer su Grobari zviždali svojim igračima kao da su protivnički.
Da sve bude maksimalno bizarno i pomalo nestvarno, u ovim okolnostima Partizan je pobedio na prvoj utakmici od odlaska Željka Obradovića. Nadigrao je protivnika, pregurao salvu uvreda od sopstvenih navijača i na kraju slavio rezultatom 92:85.
Izabrane vesti
Verovatno i najrevnosniji hroničari istorije sporta ne mogu da se sete sličnog slučaja, da odlazak jednog trenera može da izazove takvu reakciju da čitava tribina zamrz sopstvene igrače koji su izvređani i izviždani kao da su najveći protivnici Partizana jer je posebno tokom prvog poluvremena svaki igrač bio na tapetu, osim Isaka Bonge koji je jedini dobio aplauze jer su navijači ti koji su procenili da je on jedini koji nije "minirao" Željka Obradovića.
Čitava negativna energija se nažalost manifestovala i u vidu jedne povrede, Alekseja Pokuševskog koji je doživeo distorziju skočnog zgloba iako je u prvom momentu izgledalo kao da je u pitanju koleno.

Da čitava stvar bude bizarnija, u salvi uvreda i zvižduka od sopstvenih navijača, igrači Partizana su uspeli da se bore. Ne doduše u prvih nekoliko minuta kada su očigledno bili u šoku zbog svega što doživljavaju. Bajern je i poveo 4:11 kada je Mirko Ocokoljić zatražio minut odmora, prvivremeni trener koji je i sam izviždan kada je ušao na parket.
Uprkos neprijateljskom okruženju, Partizan se uvek držao u igri, uspevao da zaustavi sve nalete Bajerna koji i sam nije izgledao ništa što bi zaslužilo posebne pohvale, a onda se desio potpuni preokret u svemu.
Negativna atmosfera je donekle spala, igrači Partizana su krenuli da dobijaju i poneki aplauz i odjednom je od utakmice koja kao da je bila predodređena da se izgubi, krenula da izgleda na nešto što bi moglo da bude pozitivno, doduše samo sa rezultatskog aspekta.

Igrači Partizana su u trećoj deonici krenuli da pogađaju, pre svih Dvejn Vašington koji se sve vreme zabavljao i imao osmeh na licu koji je pokazivao da ga ne dotiče previše sve ono što se dešava oko parketa. Pogađao je trojke, vukao ekipu, a kada je Bruno Fernando zakucao za 70:60, publika je utihnula i svu pažnju okrenula ka Ostoji Mijailoviću, predsedniku kluba koji nije bio na ovoj utakmici.
Odigrali su crno-beli do kraja dovoljno kvalitetno da najzad prekinu niz loših rezultata i najbizarnijim okolnostima u istoriji sporta.
Da sve bude onako... Čudno... Najbolji je bio Dvejn Vašington uz Tajrika Džonsa.
PARTIZAN MOZZART BET - BAJERN 92:85
(16:22, 20:21, 28:15, 28:27)
Dvorana: Beogradska arena
Sudije: Migel Anhel Perez, Arturas Sukis, Tomas Bisuel
PARTIZAN MOZZART BET: Milton 4, Vašington 22 (5/6 za tri, 6as.), Osetkovski, Marinković 3, Pokuševski 2, Braun 7, Bonga 10, Lakić, Parker 7, Fernando 7, Kalates 9, T. Džons 21 (10sk.).
BAJERN: Da Silva 2, Rejtan Mejs 11, Gifaj, Fojtman 10 (18sk., 7as.), Kracer, Džesap, Lučić 17 (4sk.), Obst 9, Holac 2, Majk 7, Dinvidi 25, Gebrijel 2.

EVROLIGA
14. kolo
Četvrtak
Efes - Real Madrid 75:81
/Šmits 21 - Hezonja 22/
Žalgiris - Makabi Tel Aviv 65:83
/Fransisko 13 - Voker 23/
Monako - Pariz 125:104
/Okobo 26 - Robinson 24/
Hapoel - Asvel 87:80
/Oturu 18 - De Kolo 20/
Partizan Mozzart Bet - Bajern 92:85
/Vašington 22 - Dinvidi 25/
Petak
20.00 (1,60) Crvena zvezda (14,50) Barselona (2,55)
20.15 (1,30) Panatinaikos (16,00) Valensija (3,90)
20.30 (1,85) Baskonija (14,0) Olimpija Milano (2,05)
20.30 (1,60) Virtus Bolonja (14,50) Dubai (2,55)
Odloženo:
Olimpijakos - Fenerbahče
*** Kvote su podložne promenama
tagovi
Obaveštavaj me
KK Partizan Mozzart Bet
Evroliga


_Cropped.jpg.webp)

.jpg.webp)




_(2).jpg.webp)
.jpg.webp)



