Srbija bolja od Angole: Ristić najefikasniji

Vreme čitanja: 1min | ned. 29.07.18. | 13:22

Izabranici Jovice Antonića slavili u drugom kolu turnira u Kini – 66:59

Reprezentacija Srbije ostvarila je prvi trijumf na turniru u Kini. Posle startnog poraza od domaće selekcije (71:74), naš kombinovani tim savladao je u reprezentaciju Angole – 66:59.

Konačni rezultat nije realan pokazatelj koliko su izabranici Jovice Antonića, koji na ovom turniru odmenjuje selektora Aleksandra Đorđevića, bili bolji na ovoj utakmici, jer su njenim većim delom imali dvocifrenu prednost.

Posle izjednačene prve četvrtine Srbija je zaigrala mnogo efikasnije i preciznije u napadu i prvo poluvreme rešila u svoju korist sa 40:30. Još bolje je srpski tim delovao u nastavku utakmice, da bi početkom poslednje deonice poveo i sa 15 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Ristić sa 14 poena.

Srbija – Angola 66:59 (12:11, 28:19, 16:12, 10:17).

SRBIJA: Tejić 6, Pot 2, Stojanović 7, Ristić 14, Rebić 3, Brkić, Apić 6, Đoković, Pašajlić 5, Nenadić 9, Krstić 9, Huskić 5.

ANGOLA: Domingos, Kicuami 11, Mateus 7, Mucunga 12, Kase 5, Moreira 8, More 3, Gonsalveš 1, Jungo, Konesisao 5, Ndanem 7, Bastos.