Vasilije Micić (@AFP)

Vasa atraktivan, ali najgori tim lige ove sezone je bauk za Hornetse (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 12.03.24. | 02:46

Detroit i treći put savladao Šarlot - 114:97

Do utakmice sa Detroitom, treće u tekućoj sezoni, Šarlot je bio najgori tim NBA lige sa tek 10 pobeda i čak 53 poraza, ali sada taj neslavan status deli sa Vašingtonom. Iako im mnogo toga ne ide po planu, Pistonsi imaju recept za Hornetse koje su savladali i treći put uzastopni, ponovo im ubacivši preko 100 poena - 114:97.

Već u prvoj deonici domaćini su stekli dvocifrenu prednost (34:23) i nisu je ispuštali do kraja. Uzalud su Hornetsima bili atraktivni potezi Vase Micića, poput dodavanja preko glave bez gledanja ili trojke uz zvuk sirene za istek napada. Srpski reprezentativac meč je završio sa 11 poena, 7 asistencija, 5 skokova, 1 ukradenom i 2 izgubljene lopte za 33 minuta u igri. Odigrao je Micić na svom proseku od dolaska u Šarlot, međutim, nije uspeo da pomogne ekipi da veže dve pobede, što jeste retkost ove sezone kada su Hornetsi u pitanju. Trenutno su na 16 pobeda i 49 poraza, pa će po završetku ligaškog dela i oni verovatno na odmor...

Aleksej Pokuševsku je upisao svoj drugi nastup za Šarlot, ovaj put je nešto duže bio u igri nego protiv Bruklina, ali je za 10 i po minuta ubacio manje poena nego za osam u prethodnom meču, kada je imao 7 poena, 2 skoka, 1 ukradenu i 1 izgubljenu loptu. Sada je kraj njegovog imena pisalo 2 poena, 1 skok, 2 asistencije.

Najefikasniji igrač utakmice bio je saigrač srpskih košarkaša, Majls Bridžis sa 24 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Po 22 ubacili su Detroitov Kejd Kaningem i Šarlotov Grant Vilijams.