Nikola Mirotić (MN Press)

Zenit igrao deset minuta, pa ga Barsa potpuno samlela

Vreme čitanja: 2min | pet. 22.10.21. | 22:49

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa na krilima Nikole Mirotića srušila ruski tim – 84:58

Posle četiri kola ruski Zenit je imao skor od tri pobede i samo jednog poraza i zauzimao je mesto u gornjem domu tabele. A onda je večeras naleteo na veoma raspoloženu Barsu, pa se kući vraća potpuno pregažen. Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je dozvolila protivniku da igra ravnopravno u prvih deset minuta, a onda mu održala pravu lekciju i sačuvala savršen učinak u Evroligi 5-0. Na kraju utakmice je na semaforu sijalo - 84:58 (20:19, 24:8, 22:14, 18:17).

Uvodnih nekoliko minuta je proteklo u znaku ekipe iz Rusije, koja je posle dobrih rešenja u napadu došla do pet poena prednosti 14:9. Od tog trenutka kontrolu je preuzela domaća četa i više nije popuštala. Prednost Španaca je u drugoj četvrtini išla do plus 19, u trećoj do plus 27, a u poslednjoj se u finišu povećala i na maksimalnih 28.

Barselonu je do petog trijumfa vodio Nikola Mirotić sa 20 poena i četiri skoka. Igrao je 15 i po minuta, a imao je ubedljivo najveći indeks korisnosti na meču - 28. Najveća pomoć večeras mu je stigla od tandema Sertač Šanli - Brendon Dejvis. Ova dva igrača su na kraju susreta imala po 11 poena. Minutaža je u redovima Barselone bila lepo podeljena, jer je pitanje pobednika veoma rano bilo rešeno.

U ekipi Zenita, koja sada ima skor 3-2, nijedan igrač nije uspeo da stigne do dvocifrenog poenterskog učinka. Po osam poena su postigli Džordan Lojd, Bili Beron, Dmitri Kulagin i Mateuš Ponitka.