Veljko Tankosić (Crvena zvezda) ©StarSport
Veljko Tankosić (Crvena zvezda) ©StarSport

Kreće bitka za evropski trofej: Zvezda može protiv Dinama i golmana od 49 godina, srpski divovi Filipović i Pijetlović napadaju Radnički

Vreme čitanja: 2min | sre. 17.03.21. | 13:21

Na programu prvi mečevi četvrtfinala Evrokupa

Počinju završne bitke za trofej u drugom najvažnijem klupskom takmičenju u evropskom vaterpolu. U četvrtfinalu su dva srpska predstavnika, Crvena zvezda i Radnički iz Kragujevca, koji će imati više nego zahtevne izazove u borbi za polufinale.

Crveno-beli su dobili protivnika po meri. Moskovski Dinamo ima kvalitetnu i fizički snažnu ekipu, ali je opšti utisak da ekipa Aleksandra Filipovića ima svoje adute u ovoj borbi. Zvezdi je pred žreb bilo najvažnije da izbegne glavne favorite za trofej Mladost iz Zagreba i mađarske "teškaše" Solnok i OSC. Objektivno, ova tri tima imaju kvalitet da igraju važnu ulogu i u Ligi šampiona, a kamoli u Evrokupu.

Izabrane vesti

(1,40) DINAMO MOSKVA (8,00) CRVENA ZVEZDA (4,00)

Dve ekipe su odmerile snage pre tri godine u Ligi šampiona, kada su Moskovljani dva puta izuzetno ubedljivo slavili, ali su sada snage znatno ujednačenije. Rusi još uvek imaju igrače sa ogromnim međunarodnim iskustvom, među kojima se ističe legendarni golman Nikolaj Maksimov, koj ima 49 godina! Maksimov je 1990. godine započeo profesionalnu karijeru, dok je Zvezdin supertalentovani čuvar mreže Vladimir Mišović rođen 2001. godine. Rusi imaju iskustvo i sjajno su fizički pripremljeni, ali crveno-beli imaju svoje snažne adute kao što su Ivan Basara, Veljko Takosić, Dušan Marković i Gavril Subotić. Okršaj u Moskvi zakazan je za 18 časova, a revanš u Beogradu je sedam dana kasnije.

---------

Ako već imaš nalog na sajtu mozzartbet.com, proveri svoj nalog svakog ponedeljka jer možda te čeka sjajno bonus iznenađenje! Ne zaboravi, ponedeljak postaje tvoj srećan dan uz Happy Monday Bonus.

---------

Nemerljivo teži zadatak imaće Kragujevčani, koji na svom plivalištu dočekuju moćni Solnok. Goste na klupi predvodi nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije Živko Gocić, a u bazenu veliki asovi srpskog vaterpola Filip Filipović i Duško Pijetlović, kao i odlilni Radomir Drašović. Posebnu snagu timu daje i čuveni mađarski golman Viktor Nađ.

(5,60) RADNIČKI KRAGUJEVAC (9,00) SOLNOK (1,25)

Iako su Mađari veliki favoriti, ovaj meč u evropskim vaterpolo okvirima se smatra derbijem ove runde takmičenja, s obzirom na to i da Kragujevčani imaju izuzetan kvalitet i ozbiljne igrače kao što su Strahinja Rašović, Aleksa Ukopina i Miloš Miličić.

"Solnok je jedan od najjačih protivnika koje smo mogli da izvučemo, ali mislim da je to ekipa kojoj možemo parirati. Imaju par srpskih reprezentativaca koji su vođe ekipe i oko kojih se sve vrti, ali ni oni nisu nezaustavljivi. Filipović i Pijetlović su najbolji igrači sveta na svojim pozicijama i ako njih zatvorimo, mislim da ćemo moći da se nadmećemo sa Solnokom", poručuje silno motivisani Aleksa Ukropina.

Meč u Kragujevcu počinje od 20 časova, a ljubitelji vaterpola će moći da ga pogledaju na Sportklubu 3.

EVROKUP - ČETVRTFINALE, prvi mečevi:

18.00: (1,40) Dinamo Moskva (8,00) Crvena zvezda (4,00)

18.30: (1,20) Mladost Zagreb (9,00) Vuljagmeni (6,75)

18.30: (1,20) OSC (9,00) Sabadelj (6,75)

20.00: (5,60) Radnički (9,00) Solnok (1,25)


tagovi

Filip FilipovićDuško PijetlovićVK Crvena zvezdaVK Radnički

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara