Mikel Hansen protiv Bahreina (©Reuters)

SP u rukometu: Danci i Mađari naučili na tuđim greškama

Vreme čitanja: 2min | pet. 15.01.21. | 22:08

Rutinski do pobeda

Kiksnuli su Hrvati, kiksnuli Španci. Dve prvorazredne senzacije bile su sasvim dovoljne za jedan rukometni dan, pa u večernjem programu Svetskog prvenstva nije bilo iznenađenja.

Danci, Mađari i Poljaci su, izgleda, videli šta se desilo selekcijama koje su važile, važe i dalje, za kandidate za visok plasman, te nisu dopustili da se i njima takva proklizavanja dese.

Danska je u prvom kolu Mundijala igrala protiv Bahreina i glatko je dobila meč sa 34:20.

Tim sa Bliskog istoka nije dobio ni priliku da ugrozi Skandinavce, koji su nastupili autoritativno i od početka meča uzeli rezultat u svoje ruke i samo lagano podizali prednost, koja je na poluvremenu bila devet razlike (19:10). Na kraju ubedljivih 14, za dobar početak Hansena i drugova.

Fantastičnu utakmicu odigrao je Matijas Gidsel, koji je postigao 10 golova iz 11 šuteva.

Nije se ni Mađarska previše oznojila u okršaju sa Zelenortskim ostrvima – 34:27.

I ovaj duel je rešen u prvom poluvremenu, kada su naše severne komšije daleko pobegle rivalu, imale su osam razlike (18:10), a pet na poluvremenu (19:14). U drugom delu prednost Mađara je rasla i do devet pogodaka, tako da im pobeda ni u jednom momentu nije bila ugrožena.

Igrač utakmice bio je Gabor Ančin sa sedam golova, a četiri je postigao Stefan Sunajko, nekadašnji junior reprezentacije Srbije i kluba Crvenka, koji je kada je postao punoletan odlučio da uzme državljanstvo Mađarske.

Poljska je imala najteži zadatak u mečevima večernjeg termina, uz dosta borbe je savladala uporni Tunis – 30:28.

Afrikanci su čak vodili u većem delu prvog poluvremena, imali su i četiri razlike, ali je Poljska do odmora uspela da okrene. Ipak, ne i da odmakne rivalu, pošto je Tunis nekoliko puta dolazio na gol zaostatka, ali je tu i stao.

Najbolji u Tunisu je bio Mosbah Sanai sa devet golova iz deset udaraca, dok je Poljake do trijumfa predvodio Arkadijuš Morito, krilo Kjelcea, koji je šutirao neverovatnih 11 od 11!