
Dejan Savić: Igrač više bio katastrofalan, videćemo šta će majstor Vernu da nam priredi
Vreme čitanja: 3min | sre. 14.01.26. | 11:29
„Apsolutno odmah moramo da dignemo glavu“, kaže selektor Crne Gore
Na prvom pravom ispitu Crna Gora ne da nije zapretila Mađarskoj, nego još može da bude i zadovoljna razlikom. Tri gola zaostatka na koncu su dobra spram onoga kako se sve u bazenu odvijalo i šta je ponudila.
Crna Gora je imala ispod 30 odsto uspešnosti iz pozicionih napada, a za nijansu je procentualno bila bolja sa igračem više, međutim, takav postotak je izrazito loš, nedopustiv protiv reprezentacija iz svetskog vaterpolo vrha, iliti kako selektor Dejan Savić reče – katastrofalan.
Izabrane vesti
Nije imao čime da bude zadovoljan u duelu sa Mađarskom, jer suparnik je u gotovo svim segmentima igre bio uspešniji, a današnji duel sa Francuskom (18.00) odrediće sa koliko bodova Crna Gora ulazi u drugu fazu i hoće li sa Srbijom igrati za dva ili šest dana.
„Problem je što smo očekivali mađarski kontranapad i iz njega smo dobili najviše golova. Sa druge strane sam očekivao razliku kod igrača više i manje, koja je ovaj put bila na mađarskoj strani. Naš igrač više bio je katastrofalan. Ne samo katastrofalan u smislu realizacije, nego i pasivnosti, bila je vidljiva u protoku lopte. Mislim da je i razlika u blokovima igrača“, rekao je Dejan Savić za B92 i Mozzart Sport.
Imali su Mađari u jednom momentu čak šest golova prednosti, Crna Gora je razliku prepolovila, što nije beznačajno.
„Mi smo na kraju kroz totalni presing jurili rezultat i ublažili poraz. Možda bi to drugačije zvučalo da se Evropsko prvesntvo igra kao ranije, ali danas je to izuzetno bitna stvar. Kao što sam već rekao, treba da se borimo za svaki bod i gol. Šta je, tu je...“
(©European Aquatics)Posebnu pažnju Crna Gora u narednoj utakmici pokloniće zaustavljanju Tome Vernua, najboljeg francuskog vaterpoliste i jednog od na najatraktivnijih i najsvestranijih koga ovaj sport ima.
„Ne smemo da pognemo glavu i iz ostalih utakmica treba da gledamo da izađemo sa najboljim mogućim rezutatiom, da pobedimo. Apsolutno odmah moramo da dignemo glavu gore, treba da probudim igrače. Jer, ako ovako nastave sa igračem više, to neće delovati dobro. Sa druge strane biće Vernu, majstor ovog sporta i najbolji igrač francuske reprezentacije, i videćemo šta će da nam priredi“, završio je Dejan Savić.
Igra kao centar, ali se i izvlači. Toma Vernu u bazenu može sve. Do sada je na Evropskom prvenstvu dao devet golova, iznudio je osam isključenja, podelio pet asistencija, imao četiri bloka i tri ukradene lopte. Koliko su drugi na nižoj razini govori i podatak da je čak počeo da pliva za loptu?!
Vizura može da bude i drugačija – toliko je igrač Marselja dobar da iako spada među korpulentnije u svetu vaterpola, može brže da pliva od onih koji su lakši. Zato će osnovni zadatak Crne Gore danas biti da minimizira njegov uticaj.
„Za nas je veoma bitna utakmica sa Francuskom, treba nam pobeda ako mislimo da ostanemo u borbi za polufinale. Vernu im je odličan igrač, posvetićemo mu pažnju“, zaključio je Aljoša Mačić.





_i_Ris_Džejms_(Äelsi).jpg.webp)











_Cropped.jpg.webp)
