Vreme čitanja: 1min | sub. 09.09.23. | 20:42

Crno-beli razbili Jugović, a Šapčani bolji od Proletera

Favorit su odmah, na premijerama, stavili do znanja rivalima da ih zanima samo borba za vrh i da mesta za kikseve – nema.

Partizan i Metaloplastika su furiozno otvorili novu sezonu Superlige i krenuli ka vrhu tabele. Radnički iz Kragujevca je bio siguran protiv Vranja, dok je jedinu pobedu u današnjim mečevima prvog kola ostvarila Dubočica u Ubu.

Rukometaši Partizana su pregazili Jugović u Beogradu sa 29:19 uz sjajnu partiju Uroša Kojadinovića, koji je postigao devet golova iz 12 pokušaja i bio najefikasniji igrač utakmice. Crno-beli su otvorili meč sa 6:1, mada su Kaćani do poluvremena uspeli da se primaknu na tri gola zaostatka (12:9).

Serijom 4:1 na startu drugog dela Partizan je stekao šest golova prednosti (16:10), što je bila nedostižna razlika za ekipu Jugovića.

Bila je ubedljiva i Metaloplastika u svojoj dvorani protiv Proletera – 38:26.

Najbolji igrač utakmice bio je Mateja Dodić, koji je šutirao 9/9, mada su četiri pogotka bila iz sedmerca. Proleter je pružao snažan otpor u prvom poluvremenu, koje je završio sa samo dva gola minusa (19:17), međutim, Šapčani su se razigrali u nastavku i pokazali da su dosta kvalitetniji tim.

Ključni period meča je bio nakon 23:21, gde je Metaloplastika napravila seriju 8:2 i rešila utakmicu.