(©cev)

Poljska stoji Srbiji na putu do polufinala

Vreme čitanja: 1min | ned. 10.09.23. | 23:31

Pala Belgija – 3:1

Iznenađenja nije bilo. U četvrtfinalu Evropskog prvenstva za odbojkaše reprezentacija Srbije igraće protiv Poljske.

Ekipa iz Istočne Evrope je eliminisala Belgiju i prihvatila pozivnicu Srbije za „ples“ u narednoj rundi – 3:1 (25:16, 25:17, 23:25, 25:22).

Lako je Poljska dobila prva dva seta. U prvom kada je stigla do 10:5, tu razliku je samo uvećavala do kraja, nije dopustila rivalu da joj se primakne. Belgija se malo bolje držala u drugom delu meča, držala je priključak do 14:12, da bi onda usledila serija belih od 5:0, koja je prelomila i drugi set.

Da li je došlo do opuštanja kod Poljaka ili su Belgijanci „pustili ruku“, tek u trećem setu nakon 16:15 za bele usledio je preokret, koji je timu iz zapadnog dela Evrope doneo set i nadu da može da zakuva meč.

Žestoka borba vodila se u narednom delu utakmice, Belgija se uporno vraćala iz rezultatskog zaostatka, čak je u finišu napravila preokret i povela 20:19. I tu je stala. Poljska je dodala gas i stigla do pobede koja je vodi u četvrtfinale i okršaj sa Srbijom.