©Starsport

Šapčani nemoćni u Hanoveru

Vreme čitanja: 1min | čet. 02.11.23. | 21:03

Ubedljiv poraz ekipe Nemanje Ličanina - 6:12

Prvi poraz Šapca u Evrokupu. Nakon pobeda nad BVSC-om i Primorjem, izabranici Nemanje Ličanina ubedljivo su poraženi su od Hanovera, kojem je ovo bilo premijerno slavlje - 12:6 (2:0, 4:0, 3:3, 3:3).

Šapčke vaterpoliste je poraza koštalo užasno otvaranje utakmice. U prve dve četvrtine nisu postigl nijedan gol, pa je domaćin već na poluvremenu imao praktično završen posao. Prvi pogodak u 18. minutu sa igračem više postigao je Nenad Dragović.

Čitavo drugo poluvreme je proteklo u prilično ujednačenom ritmu i bez prevelikih oscilacija, a gosti su znali da izgubljeno u prve dve četvrtine nisu mogli da nadoknade.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Andrija Bašić sa pet pogodaka, dok su golove za Šabac postigli Krug i Korać po dva, odnosno Stanić i Dragović.

U drugoj utakmici BVSC je savladao Primorje sa ubedljivih 22:13, čime se izjednačio sa Šapcem na čelu tabele u grupi C. Hanover i Primorje imaju skor od jedne pobede i dva poraza.

Ekipa Nemanje Ličanina u narednom kolu gostuje Primorju.