Storuki Bergerud, Norvežani izabrali da idu na Špance, poznati svi parovi četvrtfinala

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.01.23. | 22:05

Vikinzi u derbiju dana pobedili Nemačku sa 28:26. Blistao golman Kolstada

(Od specijalnog izveštača Mozzart Sporta iz Katovica)

Fantastičan meč u Katovicama pripao je Norveškoj, koja je zadržala oreol nepobedivosti na ovom Svetskom prvenstvu, pa će s prve pozicije u četvrtfinalu da igra sa Španijom, dok će Panceri na noge Francuskoj, lideru Grupe 1 u Krakovu. Sander Sagosen i drugovi dobili su Nemačku sa 28:26 i ostvarili i šestu pobedu na šampionatu.

U prvom poluvremenu sjajni su bili napadi, ali u nastavku čuda na golu su pravili fantastični Tobjarn Bergerud i Andreas Volf. Norvežani su veći deo meča vodili, imali prednost od jednog do dva gola, ali je četa Alfreda Gislasona disala za vratom skandinavskoj selekciji.

U 51. minutu golom Đibrila Mbenge, Nemci su izjednačili – 24:24, da bi Janik Kolbaher preokrenuo rezultat, za delirijum u dvorani Spodek u Katovicama gde je od 5.000 navijača većina bila uz Pancere. Odbrana Nemačke je bila granitna u tim trenucima. Imali su Nemci napad za +2, ali je Juri Knor pogrešio, a Norvežani su preokrenuli rezultat serijom 4:0 i do kraja meča nisu ispuštali prednost.

Bergerud je bio fantastičan kada se lomilo. Geran Johanesen je sa pet golova bio najbolji kod Vikinga, dok su O’Saliven, Barthold, Rajkind i Bjernsen po tri puta zatresli mrežu Andreasa Volfa. Kod tima Alfreda Gislasona, Juri Knor je pogodio osam puta, ali je u nastavku zaustavljen. Damke se četiri puta upisao u strelce, a kapiten Johanes Gola tri.

GRUPA 2 (MALME)

Zelenortska Ostrva - Mađarska 30:42 (15:22)

Brazil - Island 37:41 (22:18)

Švedska - Portugalija 32:30 (13:14)

rukometna reprezentacija nemačkeRukometna reprezentacija NorveškeSvetsko prvenstvo u rukometu