Izabel Hak iz Vakifa (FIVB)

Terzićeva četa preko Vakifa traži put ka finalu SP

Vreme čitanja: 1min | pet. 17.12.21. | 18:43

U drugom polufinalu sastaće se italijanski Koneljano i brazilski Minas

Da bi četa Zorana Terzića stigla do finala Svetskog prvenstva, moraće da preskoči dobro poznatog protivnika - turski Vakifbank. Danas je završeno takmičenje u grupnoj fazi, pa su poznati parovi polufinala. Italijanski Koneljano će na megdan brazilskom Minasu, a drugi okršaj će biti veliki turski derbi.

Tokom trećeg dana turnira u Ankari navijači su videli dve ubedljive pobede favorita. Koneljano i Vakifbank su bez ikakvih problema došli do druge pobede i tako obezbedili prvu poziciju u grupi. Italijanski predstavnik je slavio protiv Dentil Praja kluba - 3:0 (25:17, 25:16, 25:18), a onda je ekipa Đovanija Gvidetija srušila Minas maksimalnim rezultatom - 3:0 (25:18, 25:17, 25:18).

Takmičenje su završile ekipe Altaja iz Kazahstana i brazilskog Dentil Praja kluba.

Vakfibank Istanbul iz Turske je tri puta bio pobednik Svetskog klupskog prvenstva. Ezačibaši je osvojio dve titule, a po jednom su prvaci bili ruski Dinamo Kazanj, azerbejdžanska Rabita Baku, turski Fenerbahče Istanbul, italijanski Il Mesađero Ravena i Imoko Volej Koneljano, kao i brazilski Solis Nestle, Leite Moka Sao Paulo i Sadia Sao Paulo.