Najveća kontroverza Mundijala: Da li je lopta izašla? (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 01.12.22. | 21:23

Deluje da je kačila liniju i da je gol Japana regularan – 2:1

Sve je u jednom trenutku delovalo kao rutina. Španija je vodila protiv Japana (1:0) i imala apsolutnu kontrolu igre, Nemci su rano stigli do prednosti protiv Kostarike.

Međutim, na početku drugog poluvremena se sve iskomplikovalo kada su Japanci krenuli otresitije ka golu Unaija Simona. Prvo je Doan izjednačio rezultat, a samo tri minuta kasnije desila se najveća kontroverza dosadašnjeg toka Mundijala u Kataru.

Kamada je centrirao sa desne strane, prošla je lopta kroz peterac Španije, stigao je Mitoma, ali delovalo je jasno. Svima se učinilo da se Japanci uzalud raduju i da će pogodak Tanake biti poništen.

Oglasio se VAR, a onda je Viktor Gomez, arbitar iz Južne Afrike, pokazao na centar. Za radost Japanaca, ali i nevericu u ostatku sveta. Kasnije je oživeo i snimak na kojem se vidi da lopta jednimdelom kači liniju. Kontroverza ostaje.