Dušan Lajović (©reuters)

Dušan Lajović u drugom kolu Rolan Garosa

Vreme čitanja: 2min | uto. 29.09.20. | 17:15

Savladan je Đanluka Mager

Srbija će izvesnog imati dva predstavnika u drugom kolu Rolan Garosa! Uz Novaka Đokovića koji lako izlazi na kraj s Šveđaninom Mikaelom Imerom, u narednu rundu takmičenja već se plasirao Dušan Lajović.

Srpski teniser savladao je Italijana Đanluku Magera sa 3:1 u setovima (6:4, 7:6(4), 4:6, 6:1) uprkos prekidima zbog kiše. Lajovića u narednoj fazi čeka Kevin Anderson koji je u tri seta bio bolji od još jednog srpskog igrača Lasla Đerea.

Lajović i te kako može da bude zadovoljan igrom i rezultatom, jer je najveći deo susreta upravo on kontrolisao dešavanja na terenu, izuzev tog manjeg pada koncentracije koji se dogodio u trećem setu. Ali, sve je uspeo da nadomesti surovim gaženjem protivnika u narednom setu koji je dobio za 25 minuta uz samo jedan izgubljen gem i dva brejka. Ceo meč trajao je ukupno nešto manje od tri časa.

Lajović je prvi set uzeo bez većih problema, u drugom je Italijan pružio snažan otpor, pa se otišlo čak do taj-brejka. U istom je Lajović pokazao veću hladnokrvnost, zbog čega je posle više od sat vremena borbe poveo sa 2:0. Treći set je Italijan zasluženo dobio. Iskoristio je Lajovićev pad koncentracije, odmah mu uzeo servis posle greške arbitra, ali je odmah uspeo da uzvrati istom merom. Ipak, Mager je bio u naletu gde je dostigao svoj maksimum. Jer, srpski teniser ga je ubrzo počistio i rešio sve dileme.

Termin okršaja Lajovića i Andersona biće naknadno objavljen.