Fajenordova serija se nastavlja – deset u nizu! Trka za titulu još živa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.03.20. | 16:36

Pao je Viljem II

Kako se sezona približava kraju, tako Fajenord izgleda sve bolje i zato je trka za titulu ponovo živa! Svaka čast Ajaksu i AZ Alkmaru, ali će im Fajerord do kraja sigurno pomrsiti planove.

Klub iz Roterdama upisao je desetu utakmicu zaredom bez poraza u svim takmičenjima i devetom pobedom u tom intervalu stigao na samo šest bodova zaostatka za vodećim dvojcem. Fajenord je na svom terenu nadigrao Viljem II sa 2:0 (2:0) u gotovo rutinskoj izvedbi na De Kajpu.

Fajenord je kompletan posao odradio u petominutnom blickrigu gde su golove postigli Jens Tornstra i Stiven Berghuis. Mreža gostiju prvi put se zatresla već nakon pola časa igre kada je Tornstra iskoristio veliki kiks odbrane i asistenciju Tajlera Malacije pravo u kazneni prostor pretvorio u gol kojim je otvorio protivnika. Ubrzo je stigla i potvrda tri boda. Samo pet minuta kasnije Berghuis je iskoristio udarac sa kreča za rutinskih 2:0 na poluvremenu, što je bio i konačni rezultat.

Najveću šansu da se ostvari još ubedljivija pobeda propustio je Lusijano Narsing u finišu utakmice posle briljantne solo akcuije u kojoj je nanizao nekoliko protivnika, ušao u šesnaesterac i raspalio, ali je lopta protutnjala kraj leve stative. Da je zatresao mrežu, Narsing bi izvesno bio strelac možda i najlepšeg pogotka ove runde...

Herakles – RKC 4:2 (2:2)
/Desers 8ag, Van den Bajs 30, Van der Vater 34, 52, Burgzorg 66 – Lemans 16 penal, Tahiri 28/

16.45: (3,35) Groningen (3,35) PSV (2,20)