Krenuo sjajno, pa poklekao: Šapovalov posle preokreta eliminisao Kecmanovića sa Akapulka

Vreme čitanja: 1min | uto. 28.02.23. | 04:28

Srpski teniser vodio u setovima, ali nije imao snage ni koncentracije da nadigra Kanađanina

Posle slavlja u taj-brejku prvog seta i vođstva od 1:0 delovalo je da će Miomir Kecmanović potvrditi dobru formu nakon finala u Delrej Biču i doći do velike pobede, ali je nažalost doživeo pad u nastavku meča sa Denisom Šapovalovim, što ga je koštalo eliminacije na startu turnira u Akapulku - 7:6(4), 0:6, 5:7.

Ne samo da je srpski teniser doživeo pad, već je potpuno pogubio konce u drugom setu, koji je okončao bez osvojenog gema za svega 26 sekundi igre.

Kako se situacija odvijala u trećem setu, u kom je Kecmanović izgubio svoj servis pri rezultatu 1:1, a potom gubio i sa 3:5, delovalo je da je poraz neminovan. Ipak, srpski teniser je uspeo da se podigne, napravi brejk i izjednači na 5:5. Međutim, Kanađanin je uzvratio istom merom, vratio svoj servis, a onda u narednom gemu iskoristio drugu meč loptu i stigao do zaslužene pobede.

Ovo je bio peti međusobni meč dvojice tenisera i peta pobeda Šapovalova. Treći put rezultatom 2:1.