Filip Krajinović (©Reuters)

Ni četvrta šansa nije bila srećna, Krajinović bez trofeja u Hamburgu

Vreme čitanja: 1min | ned. 18.07.21. | 15:07

Karenjo Busta slavio sa 2:0 u setovima

Četvrti put je Filip Krajinović igrao u finalu ATP turnira, ali ni danas nije uspeo da osvoji prvu titulu u karijeri.

Ovoga puta je bio dalje od pehara nego u prethodnim slučajevima, pošto ga je Pablo Karenjo Busta pobedio u dva seta za sat i 23 minuta igre – 6:2, 6:4.

Izvarendan turnir odigrao je Španac, koji je majstor za šljaku, a na toj podlozi se igralo u Hamburgu, bez izgubljenog seta u četiri meča došao je do šestog trofeja u karijeri.

Krajinović je mogao bolje, pogotovo u prvom setu, pošto je već kod 1:1 ispustio svoj servis gem. S druge strane, Filip nije uspeo da dođe ni do jedne brejk šanse, da se vrati u set, pa je Busta lako dobio prvi deo meča.

Iako rezultat kaže drugačije, nije bilo mnogo bolje ni u drugom setu, jer je Busta poveo 1:0 napravljenim brejkom, a do kraja Krajinović nije uspeo da stekne nijednu šansu da uzme protivniku servis.

I pored poraza Filipa Krajinovića čeka skok na ATP listi i to za devet mesta, pa će od ponedeljka biti 35. teniser sveta.