Novak saznao narednog rivala: Protiv Amerikanca za četvrtfinale

Vreme čitanja: 1min | ned. 05.09.21. | 02:18

Bruksbi posle pet setova borbe eliminisao Karaceva 6:2, 3:6, 2:6, 6:3, 6:3, i plasirao se u osminu finala US Opena

Talentovani američki teniser Dženson Bruksbi plasirao se u osminu finala US Opena gde će odmeriti snage sa Novakom Đokovićem, a na putu do susreta sa prvim reketom sveta morao je da odigra pet setova protiv Aslana Karaceva (6:2, 3:6, 2:6, 6:3, 6:3).

Iako je 20-godišnji teniser vrlo dobro otvorio meč i serijom od četiri gema trasirao put do prvog seta, u naredna dva seta bolji je bio Rus koji je režirao potpuni preokret.

Ispušteno vođstvo, pa čak ni set zaostatka nisu uticali da se Bruksbi preda, te je brejkom u petom setu, pri rezultatu 2:1, stekao prednost koju je potom održavao do kraja meča.

Pobedom nakon tri sata i 53 minuta igre Amerikanac je zakazao duel sa Novakom Đokovićem za četvrtfinale. Prvi i 99. reket sveta do sada nisu imali priliku da odmere snage te će meč osmine finala zakazan za ponedeljak biti njihov premijerni susret.