Lajović (© Reuters)

Pobedio Medvedeva, pa ispao sa dva turnira: Kraj Lajovića u Dohi

Vreme čitanja: 1min | uto. 09.03.21. | 18:26

Mađar Fučovič bolji od Srbina

Šta se u poslednjih pet dana desilo sa Dušanom Lajovićem? Najpre je eliminisan u Roterdamu, zatim završio učešće i na ATP turniru u Dohi. I sve to pošto je prethodno napravio senzaciju pobedom nad finalistom Australijan opena, Danilom Medvedevim.

U holandskoj luci od 30-godišnjeg Beograđanina bolji je bio Borna Čorić, da bi ga u Kataru izbacio Marton Fučovič, 46. na rang-listi najboljih tenisera sveta. Mađar je u dva seta slavio 7:6, 6:3.

Lajović je imao priliku u prvoj deonici, pri rezultatu 3:3 napravio je brejk, ali je već u narednom gemu izgubio prednost. Pri vođstvu Fučoviča spasao je tri set lopte, što je trebalo da mu bude podstrek pred taj-brejk, ali je u njemu poklekao, rival ga je dobio 7:3 i tu prelomio susret. Psihički uzdrman Lajović je u ranoj fazi drugog seta izgubio servis, što je bio put ka porazu...

Fučovič će u narednoj rundi igrati protiv pobednika okršaja Sten Vavrinka – Džord Lojd Heris.