""
""

Troickom srpski derbi na Kvinsu, ispao Mari!

Vreme čitanja: 1min | uto. 20.06.17. | 20:02

Srpski teniser posle tri seta eliminisao Tipsarevića u prvom kolu londonskog turnira

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo turnira u londonskom Kvinsu pošto je pobedio sunarodnika, 59. igrača sveta Janka Tipsarevića posle tri seta, 5:7, 7:6, 7:6.

Troicki, 39. teniser sveta, pobedio je za dva sata i 47 minuta. On je u četvrtom gemu prvog seta vratio brejk i izjednačio na 2:2, posle čega su obojica osvajali gemove na svoje servise, sve do 12. kada je Tipsarević ponovo oduzeo servis Troickom i osvojio prvi set sa 7:5.

Drugi i treći set rešeni su posle taj-brejka, pošto su Troicki i Tipsarević napravili po brejk u svakom setu. Troicki je taj-brejk drugog seta dobio sa 7:5, a taj-brejk trećeg seta sa 8:6.

Troicki će u drugom kolu igrati protiv Amerikanca Donalda Janga, kome je juče Australijanac Nik Kirjos predao meč zbog povrede.

Veliko iznenađenje na startu Kvinsa napravio je Australijanac Džon Tompson koji je eliminisao na prvog tenisera sveta Endija Marija. Naime, 90. igrač na ATP rang listi slavio je u dva seta sa 7:6, 6:2.