""

Gudelj dao gol, AZ ostao bez pobede u 87. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.04.14. | 16:38

Srpski internacionalac doneo vođstvo svom timu, ali se NEC spasao u samom finišu

AZ Alkmar će najverovatnije obezbediti plasman u plej-of za Ligu Evrope, ali ekipa našeg Nemanje Gudelja propustila je danas veliku šansu da značajno popravi poziciju na tabeli i tako dobije eventualno lakšeg protivnika u tom doigravanju. AZ je imao prednost do 87. minuta upravo pogotkom srpskog internacionalca, ali onda je Konboj pogodio za konačnih 1:1 i NEC je odneo značajan bod kući.

Alkmar je poveo u 55. minutu iz penala, pošto je Nilsen igrao rukom u svom šesnaestercu i tako sprečio čist pogodak. Odgovornost je preuzeo Gudelj i sigurno gađao za 1:0. Novopečeni reprezentativac Orlova stigao je tako do šestog gola u šampionatu.

Tim iz Nijmegena, koji se grčevito bori za opstanak, morao je da krene na sve ili ništa i to im se na kraju isplatilo, pošto su uspeli da u samom finišu dođu do toliko željenog remija.

Još jedan davljenik, RKC, takođe je stigao do boda. U Valvajku je gostova Cvole i spasao se poraza pogotkom Kliha u 66. minutu. Prethodno, De Rider je doneo prednost domaćinima.

Tri velika boda osvojio je Utreht i tako verovatno napravio ključni korak ka opstanku. Golovima Milenge i Agudela u prvom delu domaći su stekli veliku prednost, da bi u nastavku Herakles uspeo samo da smanji rezultat i izbori častan poraz.