(©Reuters)

Karlsrue pade ispred Paderborna, Hamburgerov siguran korak na startu

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.07.22. | 15:31

Glacel dvostruki strelac na premijeri

Deluks igra Paderborna na Houm Deluks areni! Klub koji je u sredini tabele završio prethodnu sezonu, fantastično je startovao u novoj takmičarskoj godini.

Karlsrue je doživeo debakl u Paderbornu, a sjajna je stvar za svaki klub kada postigne pet golove, bude pet različitih strelaca i četiri različita asistenta – 5:0. To je jasan znak da je ceo tim igrao kao „singerica.

U stvari, gosti su možda bili i nešto bolji tim u prvom poluvremenu. Već u 5. minutu Kaufman je imao veliku priliku da donese Karlsrueu prednost, ali je Hut sjajno odbranio. Bilo je solidnih prilika na obe strane, ali se mreže nisu tresle.

Na drugo poluvreme Paderborn je izašao kao potpuno drugi tim. Meč je prelomljen u 56. minutu kada je dosuđen penal za domaćina, koji je Muslija pretvorio u gol. A, onda je usledila totalna kanonada u mrežu gostiju, koji su brojali pet do kraja.

U Braun(©Reuters)švajgu se igrao zanimljiv susret domaćeg Ajntrahta, koji ima nominalno najjeftiniji sastav u Cvajti i Hamburgera, koji ima najskuplji sastav.

Iznenađenja i obrnuta logika često se dešavaju u fudbalu, ali ovog puta tako nešto se nije dogodilo. Hamburger je opravdao epitet favorita i dobio meč na premijeri sa 2:0.

Držao se Ajntraht do poslednje četvrtine. Ali, onda je proradio Robert Glacel i sa dva gola, u 67. i 76. minutu, doneo tri boda gostima.