Ko bi rek’o čuda da se dese: AZ Alkmar nije prokockao pobedu!

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.11.20. | 21:56

Prva pobeda posle pet remija

Ogrejalo je sunce i AZ Alkmar! Do 81. minuta nismo bili sigurni da li da počnemo sa pisanjem izveštaja, ali rizikovali smo i čudeo se desilo: AZ Alkmar nije prokockao pobedu!

Savladali su Valvajk sa 3:0 i zabeležili prvu pobedu od poč’etka sezone u Erediviziji. A zašto je ovo iznenađujuća pobeda, najbolji podsetnik su dosadašnji rezultati. Četiri utakmice, četiri remija.

Protiv Fortune su vodili 3:1 i završili 3:3. Protiv Sparte su vodili čak 4:0 i završili 4:4! Protiv Venloa su imali 2:0 i završili 2:2, a protiv Den Haga vodili 1:0 pa 2:1 i završili 2:2. Samo su u prvom kolu gubili od Zvolea i izjednačili na konačnih 1:1. Može se reći da su prokockali osam bodova od starta sezone. Da ironija bude veća, u Ligi Evrope su bez pola tima savladali Napoli u gostima 1:0 i dekalsirali Rijeku 4:1.

Konačno su večeras odirgali i perfketnu partiju u prvenstvu.

Vrata pobede je odškrinuo Kalvin Stengs rutinskom završnicom sa peterca posle centaršuta kapitena Kopmejnersa.

I kada je u drugom poluvremenu delovalo da se AZ i ovoga puta kocka sa vođstvom, na scenu je stupio Islanđanin Albert Gudmundson. Dva puta je ispratio akcije saigrača sa levog krila i završio ih na petercu.