Nema ko da zaustavi Fajenord na putu do titule (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.04.23. | 21:55

Lider holandskog prvenstva ubedljiv – 5:1

Fajenord je kao mašina. U najpozitivnijem smislu te reči. Ništa da ne može pomeriti, uzdrmati, uliti mu nesigurnost, pomeriti mu samopouzdanje za mrvu.

Uspeo je Ajaks sredinom nedelje da izbaci klub iz Roterdama u polufinalu Kupa Holandije. Ako je neko pomislio da će to zaljuljati noge timu Arnea Slota, grdno se prevario. Pogotovo ako se tome ponadao RKC, koji je večeras baš loše prošao na De Kajpu – 5:1.

Moćno izgleda Fajenord na terenu, ovo mu je osma uzastopna pobeda u prvenstvu, razlika u odnosu na Ajaks je isto tolika – osam bodova. Do kraja šest kola, a od rivala nijedan iz vrha! Protiv crveno-belih iz Roterdama igraće još Kambur, Utreht, Ekscelzior, Go Hed Igls i Vitese. Niko iz prvih pet. Kolike su onda šanse da se desi čudo pa da se Slotova mašina ugasi pre ciljne ravnine? Baš male.

Recimo, RKC je baš osetio na svojoj koži kako je to kada „mali“ stanu na crtu lideru prvenstva. Fajenord je na poluvremenu imao tri gola prednosti. Zid gostiju je srušio Oukili autogolom u 29. minutu, odmah se na njega nadovezao Pajšao pogotkom, da bi prvih 45 minuta zaključio golom Hartman.

U nastavku Igor Pajšao i Himenez su dogurali prednost crveno-belih do „petarde“, a samo je Lobete uspeo da postigne pogodak za čast ekipe iz Valvajka.

Statistika još jednom brutalna, više od 20 šuteva na gol uputio je sastav iz Roterdama. Odlična pozivnica navijačima za četvrtak, kada će na De Kajpu gostovati Roma u okviru Lige Evrope. Isti rival koji je pre godinu dana savladao Fajenord u finalu Lige konferencije. Možda je vreme za revanš...