""

Kums het-trikom kumovao razbijanju Klub Briža, Depotr dovršio posao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.10.15. | 16:24

Gent šampionskim plesom pobedio s 4:1

Gent je imao veći posed lopte, Gent je imao više šuteva u okvir gola, i Gent je zasluženo slavio u meču protiv Klub Briža s 4:1 (1:0). Trostruki strelac bio je Sven Kums, dok je četvrti pogodak za domaće postigao odlični napadač Loran Depotr. Utešni gol za goste bio je delo veznog fudbalera Ruda Vormera.

Mogli bi se reći da je na ovom duelu sudija bio lak na pištaljci jer je svirao čak dva penala za domaći sastav. Prvi se dogodio u 15. minutu kada je Kums oboren unutar šesnaesterca, pa je sudija opravdano pokazao na belu tačku. Drugi je došao u 51. minutu, a oba je na najbolji mogući način realizovao Kums.

Ni to mu nije bilo dovoljno, pa je u 62. minutu postigao pogodak iz igre, i tako ostvario het-trik. Zanimljivo, ovo su prva tri gola Kumsa u sezoni, ali njemu postizanje golova i nije glavni posao jer je vezista.

Tačku na "i" stavio je glavni strelac ekipe Depotr svojim petim pogotkom na deset mečeva. Utrčao je kroz sredinu, dobio pravovremeno dodavanje, i onda sigurnim udarcem pogodio ugao gola golmana Sebastjana Bruzesea.

Utešan pogodak za goste bio je delo Ruda Vormera, ali je već tada bilo jasno da neće biti ništa od preokreta. Posle ove utakmice Gent se penje na drugu poziciju s 20 osvojenih bodova, tri manje od prvoplasiranog Ostendea, dok je Klub Briž na petoj poziciji s 16 osvojenih bodova.