""
""

A za gol dana zadužen je Hlompo Kekana! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 26.03.16. | 20:16

Tek je mart, a imamo još jedan pogodak koji će sigurno biti u konkurenciji za gol godine i Puškaš nagradu.

Radi se o 30-godišnjem reprezentativcu Južne Afrike Hempu Kekani koji je u 50. minutu doveo svoj tim u vođstvo od 2:1 protiv Kameruna u kvalifikacijama za kontinentalni šampionat.

Napadač Mamelodi Sandaunsa je krenuo u kontrapanad, a onda videvši da je golman istrčao, raspalio raketu sa više od pola terena i postigao verovatno najlepši gol u karijeri.

Utakmica je na kraju završena bez pobednika – 2:2, a gol vredan boda dao je Nikolas Nkulu u 67. minutu.

(FOTO: Youtube printscreen)